Ze směru od Mladé Vožice řidiči čekají často dlouhé minuty, než na ně přijde řada a navíc odbočení doleva je značně komplikované. Horší je to ale pro chodce. Křižovatka pro ně není bezpečná, protože přechod přesahuje normovou délku. Nyní se místo dočká obměny.
Přechody pro chodce zůstanou na stávajících místech, na ramenech křižovatky s odbočovacím pruhem vlevo bude na přechodech umístěn ochranný dělící ostrůvek. Délka přechodu tak bude maximálně 6,5 metru. Světelná signalizace nepřibude.

„Preferovali jsme variantu se světelnou signalizací. Vycházeli jsme z projektové dokumentace a průzkumu. Každopádně se místo upraví tak, aby se případně mohla světelná signalizace doplnit," shrnula vedoucí odboru dopravy Štěpánka Voráčková.
S pracemi by se mělo začít na jaře příštího roku a obměny se dočká i křižovatka ulic Stránského s Blanickou.

„V případě Vožické se Stránského se jedná o vytíženou křižovatku, a to zejména v době dopravní špičky. Je to dáno také tím, že se v místě nachází průmyslová čtvrť, kam dojíždí řada lidí za prací. Řidiči tuto cestu také volí, pokud se chtějí vyhnout centru města," nastínil mluvčí táborské policie Miroslav Doubek a dodává: „Nezaznamenali jsme, že by na křižovatce byla zvýšená nehodovost. Na komunikací máme zvýšený dohled nad bezpečností provozu a často sem vysíláme dopravní hlídky."
Policisté doporučují, aby místem řidiči jezdili se zvýšenou opatrností. Do budoucna se předpokládá odlehčení této křižovatky vybudováním přeložky z táborských Mešic.