Pivovar v Chotovinách je nyní na desetině svého běžného výstavu. Ještě na jaře byl přitom na šedesáti procentech. „Jaro ještě šlo, teď to spadlo úplně,“ uvedl sládek Petr Adámek.

Do sudů už nestáčí vůbec, prodej teď zachraňuje prodej lahví. „Je to ale průšvih i tak,“ dodal. Na Vánoce má připravený osmnáctistupňový speciál typu bock.

Sládek Jan Hobza z bechyňského pivovaru Keras jeho slova potvrzuje. „Je to doslova devastující. Během druhé vlny jsme se propadli na čtvrtinu,“ uvedl. Loňský výstav činil 860 hektolitrů. Letos je zachraňuje prodej v PET-lahvích výdejním okénkem.

„Vánoční speciál jsme původně plánovali, ale ustoupili jsme od toho. Naštěstí jsme aspoň nemuseli žádné pivo vylévat, jako se stalo leckde jinde,“ dodal. Malšický pivovar Obora je na tom o něco lépe, ani tady to však nemají vůbec jednoduché.

„Jsme na polovičním výstavu oproti plánu. Naštěstí nás zachraňuje to, že jsme pořídili linku na stáčení piva do plechovek. A také široká nabídka speciálních piv,“ uvedl sládek Martin Novák.

Těch mají v Oboře běžně až čtrnáct. Na Vánoce pak chystají barley wine ve třetinkách. „Jde o silné pivo, které zraje až rok v sudu po víně,“ vysvětlil. Zároveň neskrýval své rozhořčení.

„Jsou uzavřené hospody a malé živnosti, zato supermarkety a velké prodejní řetězce dál jedou. Přitom jsou tam lidé nacpaní hlava na hlavě, každý na vše sáhne třikrát“ uzavřel s tím, že mu rozhodnutí nynější vlády nepřijdou logická. „Pro řadu živnostníků to bude likvidační,“ uzavřel.