Ne všem všechno sluší. To zopakovala v on-line rozhovoru pro Táborský deník i Jitka Černá z Tábora, která se se svou agenturou In Models prodírá světem módy čtvrtým rokem.
Dvaačtyřicetiletou učitelku mateřské školy inspirovala k budoucí profesi již v mládí maminka. „Bylo nás šest holek, a tak nezbývalo nic jiného, než že nám šila. Doma jsme tedy měli časopisy o módě a také se u nás netrhly dveře se zákaznicemi, které si u nás nechávaly šít,“ říká Černá, která své modelky a modely již druhým rokem poskytuje návrhářce světového jména Natali Ruden. Na společném kontě mají dosud tři přehlídky, loni se poprvé potkaly v Českých Budějovicích a pak v Táboře a letos v červnu v Karlových Varech. To je velká zkušenost, která Jitku inspiruje k další práci. „O vlastní značku jsem se zpočátku také snažila, ale zorganizovat přehlídku je tak náročné, že na vlastní tvorbu mi už čas nezbýval. Dnes tedy především hledám nové tváře pro svou modelingovou agenturu. Je to těžké, protože jak dívky, tak chlapci musejí být zajímavými typy a navíc stále splňovat předepsané míry. Už mám ale dobré jádro, o které je zájem i v zahraniční. To je můj cíl, dostat svoje lidičky na světová mola,“ upřesnila své plány. Takovou nadějí je z její stáje Denisa Svobodová. Jitku upoutala mandlovýma očima, plnými rty a štíhlou postavou. Předvídala jí úspěch, který se již do jisté míry dostavil. Pro práci si Denisu půjčila například „matka“ českých modelek Milada Karasová, fotila v Paříži a zájem o ni projevilo i Španělsko, byť z kontaktu pak z časových důvodů sešlo. Modelky i modelové z táborské agentury pravidelně předvádějí kolekce při mezinárodním veletrhu Styl Kabo Brno.
Jitka sama se nejlépe cítí ve sportovně elegantní módě, preferuje kalhoty jakékoli délky, jen šortky již ze svého šatníku vyřadila. Ženám středního věku totiž nedoporučuje příliš krátké délky ani u sukní. Ráda se obuje do bot na vysokém podpatku a obleče do večerní róby. Z barven u ní vévodí černá a bílá.

On - line rozhovor s Jitkou Černou si můžete přečíst Z D E.