První ročník dne hokeje se uskutečnil loni v Karviné a zažil skutečný velký zájem veřejnosti. Tentokrát celodenní nálož sportu, kultury a zábavy pohostí jihočeský Tábor. „Přichystán je pestrý program ve dvou blocích, část se uskuteční na zimním stadionu a část ve sportovní hale Mír. Vše se bude prolínat,“ přibližuje místostarosta Lenka Horejsková s tím, že akci pořádá agentura Perinvest Group společně s HC Tábor.

V Americe mají podle projektového manažera společnosti Perinvest Adama Šaffera dny hokeje tradici. „Spojuje nejen hokejové nadšence, ale i příznivce kultury a sportu jako takového. Jsme rádi, že se nám i letos podařilo nabídnout tento ojedinělý zážitek i českému publiku a můžeme se opět pokusit spojit lidi napříč komunitami,“ říká.

Zápas legend, autogramiáda i živé vysílání NHL

Vstupenky za symbolických 50 korun na zápas legend lze zakoupit online zde

NHL Hockey Day, jak zní oficiální název, odstartuje v 7 hodin ráno turnajem mládeže. Na něj odpoledne od 15 hodin plynule naváže zápas legend, kde se proti sobě postaví tým Tomáše Vokouna a tým táborského rodáka Radka Dvořáka. Návštěvníky čeká exhibiční utkání plné známých českých hokejových jmen včetně jejich autogramiády.

Z volejbalového utkání první ligy mužů Kolín - ČZU Praha (3:1)
Volejbalisté složili u protivníka reparát. Na půdě MFF Praha jasně zvítězili

„Večer od 18.30 hodin se pak v hale Mír uskuteční promítání online přenosu zápasu NHL mezi New Jersey Devils a Carolina Hurricanes na velkoplošné obrazovce, celá akce je pro návštěvníky kromě turnaje legend bezplatná. Čekají je různé zajímavé aktivity,“ podotýká Horejsková.

Virtuální realita i testy zdatnosti

Více o celé akci zde

NHL Den hokeje v Česku ale není pouze o hokejových utkáních. Významným prvkem bude od 9 do 14.30 a od 17 do 22 hodin tzv. NHL Global Fan tour umístěný v hale Mír. „Zde si každý zájemce může zkusit různé hokejové aktivace a dovednosti,“ doplňuje Šaffer s tím, že jde o oblíbenou záležitost, kde si lidé osahají virtuální realitu. „Vyzkouší si tvrdost nebo rychlost své střely, zahrají si NHL na PS4 nebo absolvují test zdatnosti, který využívá NHL k hodnocení hráčů při vstupním draftu,“ láká.

Plakát akce. NHL Den hokeje v Česku se letos koná v jihočeském Táboře.Zdroj: Se svolením pořadatele

Součástí doprovodného programu budou taneční vystoupení, kuchařská show, ale i nejrůznější soutěže o zajímavé ceny. Celý den bude atmosféru akce pro diváky u obrazovek přenášet štáb TV Nova Sport. O přestávkách se uskuteční losování o podepsané dresy aktivních hráčů NHL, a to za přítomnosti hráčů, kteří se představí na ledě v rámci zápasu legend.