„Vytrhl jí bez použití násilí větší dámskou černou textilní kabelku s osobními doklady, finanční hotovostí a mobilním telefonem, vše v hodnotě bez mála dvou tisíc korun a utekl směrem k botanické zahradě a odsud dolů k Jordánu. Ke zranění ženy nedošla," popsala čin mluvčí policie Lenka Kozoňová.

Netrvalo dlouho a policistům je nahlášený podobný čin. Pět minut po čtvrté hodině odpoledne přepadl na Budějovické ulici na schodišti tržnice třiasedmdesátiletou ženu neznámý pachatel.

Seniorku škrtil

lJak uvedla Lenka Kozoňová, muž k seniorce přistoupil opět zezadu.„Uchopil jí za obě ruce a snažil se jí strhnout kabelku, kterou nesla přes rameno. Žena kabelku pevně držela a bránila se odcizení. Mladík ji ale začal škrtit, posléze jí kopl, v důsledku čehož upadla na zem," dodala k druhému útoku pachatele policejní mluvčí.

Muž nakonec zelenou kabelku s černými popruhy odcizil. Žena v ní měla mobilní telefon, osobní věci a peněženku s doklady. Pachatel se poté na místě činu nezdržoval a okamžitě utekl Fügnerovou ulicí směrem ke kostelu a dále přes ulici 9. května směrem do ulice Jiráskova. V tomto případě agresor způsobil škodu větší než dva tisíce korun.

Jak policejní mluvčí upozornila, prchajícího lupiče si mohl všimnout muž, který se v době loupeže díval z okna jednoho z domů ve Fügnerově ulici. Policisté by uvítali, kdyby se jim tento svědek přihlásil a přispěl tak k objasnění případu.

Podobný popis

Kriminalisté teď budou mimo jiné zjišťovat, zda má oba činy na svědomí jeden pachatel. Skutky se staly blízko sebe podobným způsobem a popis pachatele se také příliš neliší.

Policisté tak v obou případech pátrají po muži ve věku mezi 25 až 30 lety, vysokém 180 centimetrů, štíhlé postavy s hnědými krátce střiženými vlasy. Na sobě měl modré džíny, tmavé boty a světlou bundu s kapucí, kterou mohl mít v době útěku na hlavě.

Pomoc veřejnosti

S žádostí o pomoc se obrací také na veřejnost. Pokud jste si v pátek odpoledne všimli podezřelého chování mladého muže s kabelkou, nebo máte jiné informace, které by mohli policistům pomohli pachatele uvedených trestných činů vypátrat, předejte je na jakékoliv policejní služebně nebo na telefonní lince 974 238 450 či přímo na lince tísňového volání 158.