Cílem seznamování veřejnosti s činností jednotlivých zařízení poskytujících prospěšné služby nebo výrobky je přivést do pokladen neziskových organizací více financí.

Sport i umění

Centrum pro lidi postižené drogou Auritus pořádá tento měsíc expozici akademického ilustrátora Lea Vaniše (28). Společně s jeho kresbami vystaví své básně začínající pražská literátka Monika Neumannová.
Ve Fokusu se kryje termín celostátní kampaně s Týdny pro duševní zdraví. Ve středu se bude před střední zemědělskou školou soutěžit i sportovat. Dopoledne je připraven zábavný program pro děti a ve tři odpoledne se poběží botanickou zahradou. Akci pořádá Fokus společně s Cheironem a Kaňkou.
Kaňka si svůj trumf nechala v rukávu záměrně až do října. Seznamovací akce spolu se slavnostním otevřením nových prostor se uskuteční v rámci kampaně 30 dnů pro neziskový sektor v druhé polovině října. Prezentace by měla obrátit pozornost sponzorů charitativním směrem.
Soběslavská Rolnička zapojila do programu divadelní představení Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? „Celá kampaň poté vyvrcholí předáním ceny za nejlepší projekt. Měla by ukázat, že si vážíme svých „hrdinů“ a že by lidé tedy neměli zůstávat lhostejní k této činnosti,“ upřesnila za Rolničku Monika Macáková.