Jak již Deník informoval, Martin Trnka o Velikonoční neděli dováděl s dcerou Nelinkou na zahradě svého domu ve Svinech nedaleko Veselí nad Lužnicí a skočil do bazénu. Dopadl tak nešťastně, že si poškodil obratle.

Martin Trnka žil do svého úrazu velmi aktivně. Alfou a omegou byla jeho rodina.
Po nešťastném skoku do bazénu bojuje Martin o život. Kamarádi shánějí pomoc

Policisté z obvodního oddělení Veselí nad Lužnicí podle mluvčí Štěpánky Schwarzové projevili sympatickou iniciativu, když se rozhodli pomoci kamarádovi, kterému se z důvodu vážného úrazu změnil ve vteřině celý život.

Martin Trnka byl vždy aktivní a optimistický člověk, který neváhal ostatním pomáhat. Tento sympatický čtyřicátník však doplatil na jedno špatné rozhodnutí a utrpěl vážný úraz páteře. "Od té doby je v nemocničním zařízení, kde v umělém spánku a na plicní ventilaci bojuje o svůj život a o naději vidět své milované," uvedla mluvčí.

Rodina je pro Martina vším, je obětavým a laskavým otcem. Dcerám Barborce, Elišce a Nelince se vždy s láskou naplno věnoval. Nevlastní dceru Barborku si vzal do péče. Pak potkal svou osudovou lásku Janičku, se kterou si ve Svinech postavil dům, kde si společně užívali rodinných radostí. Martin je mezi lidmi velmi oblíbený nejenom pro jeho dobré srdce, ale také proto, že nikdy nezkazil žádnou zábavu. Už od dětství, které strávil v Neplachově, prokazoval výjimečný hudební a divadelní talent. Působil v několika kapelách. Naposledy hrál ve skupině Návraty. Několik let ho lidé mohli vídat v Bechyňském divadelním spolku Lužnice. Rád pořádal různé sportovní a kulturní akce. Žil pro lidi, v průběhu svého života mnohé z nich dokázal pozitivně ovlivnit.

Michal Vocílka (33) z Jistebnice by rád získal nový přístup do svého bydliště a tím i pocit samostatnosti. Na vozíčku se ocitl v důsledku dětské mozkové obrny už v dětství.
Pitt Band bude hrát pro vozíčkáře Michala z Jistebnice. Pomůžete mu i vy?

Transparentní účet sbírky pro Martina: 5440357073/0800

"Proto teď šok prožívají nejen jeho nejbližší, ale všichni, kdo ho znají. A právě jeho kamarádi, policisté Petr Semrád a Ondřej Štěpáník z obvodního oddělení Veselí nad Lužnicí se rozhodli Martinovi a jeho rodině pomoci. Založili sbírku, kam může poslat jakoukoliv finanční částku každý, komu není Martinův osud lhostejný. Prognózy lékařů nejsou bohužel příliš optimistické. Veškeré peníze, které budou ve sbírce vybrány, předají organizátoři Martinově manželce," pokračuje Štěpánka Schwarzová.

Doplnila, že nezůstane jen u této sbírky. "Policisté se rozhodli dne 7. září od 12 hodin uspořádat na fotbalovém hřišti ve Svinech u Veselí nad Lužnicí benefiční sportovně laděnou společenskou akci, kde bude velmi zajímavý a bohatý program. Účast přislíbila úspěšná atletka a strakonická rodačka Tereza Petržilková. Poběží se benefiční běh pro děti i dospělé a návštěvníci se mohou těšit na akční ukázku jihočeské policejní zásahové jednotky, také tito profesionálové chtějí podpořit Martinovu rodinu. Nebude chybět ani řada hudebních vystoupení v čele s VIP hvězdou českého showbusinessu, jejíž jméno odtajní pořadatelé až později," láká policejní mluvčí.

Martinu Trnkovi ze Svinů u Veselí nad Lužnicí se ve zlomku vteřiny změnil život. Kamarádil policisté zorganizovali sbírku a chystají benefiční akci.Martinu Trnkovi ze Svinů u Veselí nad Lužnicí se ve zlomku vteřiny změnil život. Kamarádil policisté zorganizovali sbírku a chystají benefiční akci.Zdroj: Se souhlasem Policie ČR