Jeho zmrzlina je vyhlášená, jezdí za ní lidé z celé republiky, ale zamilovali si ji i Táboraci. Letos obhájila i republikový titul. Určitě se zastavte cestou na Staré město, nebudete litovat.

Více než 52 procent hlasujících vybralo z osmi podniků v Táboře právě ten Hochmanův. Ten je osobně vítězstvím potěšen. „Je to úžasné. To, že k nám zákazníci chodí a hlasují, to je to, co nás vlastně motivuje. Děkuji za ocenění všem, kteří se ankety účastnili,“ vzkazuje oblíbený cukrář.

Která zmrzlina je v Táboře nejlepší?
Rolovaná, kopečková, nebo točená, jaká je ta nejlepší zmrzlina v Táboře?

Ledovou dobrotu neprodávají jen výletníkům. „Nejde jen o letní provoz pro turisty, ale chodí k nám spousta místních Táboráků, to je na tom skvělé, že se lidé vracejí,“ míní.

Zaručené recepty

Kouzlo jeho zmrzliny spočívá v zaručených receptech a postupu. „Není to nic těžkého, je to moje denní rutina, kdy stojím u stroje a osobně si hlídám, aby vše fungovalo a bylo tak, jak má být,“ vysvětluje Jiří Hochmann.

Lidé se nebojí experimentů, říká zmrzlinář Jiří Hochman.
Lidé se nebojí experimentů, říká zmrzlinář Jiří Hochman. Nejvíc láká exotika

Hitem letošní sezony je dle jeho slov opakovaný vítěz v České republice. „Nejlepší zmrzlinou ČR v soutěži World Tour se stalo už podruhé naše passion brownie, což je skvělá bezlepková a bezlaktózová zmrzlina. Jde o čokoládový sorbet spojený s maracujou, proložený exotickým karamelem a brownie jako sušenkou nebo piškotem, který je dovnitř jemně zapracovaný,“ přibližuje příchuť roku, na které si pochutnají i alergici.

Nejlepší je čerstvé ovoce

Ve čtrnáctidruhové vitríně se denně otočí i trojnásobné množství zmrzliny. „Záleží hodně na počasí, nesmí chybět oblíbené a standardní druhy jako vanilka, čokoláda, jahoda. Používáme také sezonní ovoce, aktuálně frčela lesní borůvka, angrešt, čeká nás třeba ještě ostružina. V létě je to hodně pestré a když je čerstvé ovoce, tak s tím se pracuje úplně nejlépe,“ uzavírá Jiří Hochmann.

Jiří Hochman se svou vítěznou zmrzlinou na mistrovství ČR v roce 2017.
Hitem jsou teď exotické chutě, říká zmrzlinář Jiří Hochman

Na druhém místě v anketě Táborského deníku se umístila oblíbená cukrárna Sandra na třídě 9. května s 28 procenty hlasů, třetí místo vybojovala novinka, Rolovaná zmrzlina D. S., jejíž speciality lze ochutnat naproti parku na Husově náměstí.