České dráhy lákají do vagonů školáky a děti z dětských domovů. Sestavily pro ně nabídku levných výletů do Prahy.

Z každého nádraží v České republice je vlak do hlavního města a zpátky poveze za 80 korun na osobu. Nabídku mohou školy využít do konce května a následně pak od září.

Dopravce navíc dohodl slevy také v některých pražských muezích a Království železnic, kde školy dostanou oproti předložené jízdence levnější vstupné. Muzeum hlavního města Prahy s Langweilovým modelem Prahy mohou děti navštívit dokonce zdarma.

Nabídka nazvaná Děti na výlet do Prahy je součástí Junior programu Českých drah. Vznikla po konzultaci s učiteli základních škol a dalšími odborníky tak, aby zapadala do rámcového vzdělávacího programu.

„Učit se dá nejen ve školních lavicích, překážkou jsou ale obvykle peníze. Proto jsme chtěli školám vyjít vstříc a nabídnout jim volnou kapacitu našich spojů za velmi výhodné jízdné,“ vysvětluje ředitel Odboru produktů a obchodu ČD Aleš Ondrůj.

Skupinová jízdenka platí v úterý, středu, čtvrtek, sobotu a neděli, v jiné dny pouze v případě, že jsou státem uznaným státním svátkem.
Maximální velikost skupiny není omezena, (v jedné skupině max. 30 lidí, ale počet skupin omezen není), minimální počet je deset osob, z nichž dva mohou být starší 15 let. Z každých dalších pěti lidí může být jeden starší 15 let.

Co lze získat

• Zdarma návštěvu Muzea hlavního města Prahy včetně Langweilova modelu Prahy. Vstup zdarma platí i pro pedagogický doprovod.
• Možnost navštívit unikátní a největší modelovou železnici v ČR v Království železnic na pražském Andělu za zvýhodněné vstupné. Pedagogický doprovod zdarma.
• Pohled na krásu stověžaté Prahy z Jindřišské věže, která je 65,7 metrů vysoká a jejíž historie sahá do 15. století. Zvýhodněné vstupné pro děti i pedagogický doprovod.
• Zvýhodněný vstup do Muzea hraček na Pražském hradě. Pedagogický doprovod zdarma.