V úterý se v Chotovinách na Táborsku lidé dozvědí, jaké nástrahy klade Afghánistán Lékařům bez hranic. O čtyřměsíčních zkušenostech bude od 19 hod. ve škole vyprávět Jitka Kosíková.

Ve čtvrtek Písečtí rozhodnou, jak naloží s peticí, která požaduje umístění plaveckého stadionu na jiném místě, než je ten současný. Petici sepsali architekti a podpisy připojilo přes 1500 lidí.

Táborská část Čekanice se vydala na cestu ustavení vlastního výboru. Se záměrem seznámí občany členové přípravného výboru ve čtvrtek od 18 hod. v restauraci Na Vyhlídce.

Pátek a sobotu věnuje Bechyně krajské přehlídce amatérských dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů Bechyňské jaro.
V pátek  večer vzdá Tábor poctu rodákovi Jiřímu Hrzánovi. Benefice se koná  v sále Střelnice od 20 hod. Zúčastní se jí i Bára Hrzánová a výtěžek bude použit na výrobu bronzové plastiky do parku pod Gymnáziem Pierra Coubertina. V sobotu večer při plesu sportovců dojde k vyhlášení nejlepších sportovců za rok 2011 a hvězdy Táborského deníku.

Velikonoce na Podlesí je akce, která zahájí sezonu na středověkém vodním mlýně v Hoslovicích u Strakonic. Od pátku do neděle bude připraven program plný řemesel. 

Zvon, který před rokem ukradli zloději z Boršova nad Vltavou, se vrátí. Starosta si jej převzal od policistů a v sobotu jej nechá znovu vysvětit. Poté bude zvon zavěšen do zvoničky v části Poříčí, poprvé zazvoní ve 12 hod.

V sobotu otevírají brány pro návštěvníky jihočeské hrady a zámky.

Skupiny Šrumecz a Meteor Petra Lexy zahrají v sobotu na benefičním koncertu pro Nikolku v Čejeticích na Strakonicku. Výtěžek bude předán na koncertu mamince tělesně postižené dívky. Akci připravili hasiči z Čemeřic ve spolupráci se Strakonickým deníkem. Benefice začíná v kulturním domě ve 20 hodin.

V sobotu v 10 hod. v Suchdole nad Lužnicí u mostu na Klikov na Třeboňsku se uskuteční tradiční odemykání řeky Lužnice.

V sobotu se město Český Krumlov na několik hodin ocitne v renesanci a přiblíží se tak velkolepým Slavnostem pětilisté růže. O dobovou atmosféru se postará slavnostní průvod k příležitosti zahájení letní turistické sezony a dvacetiletého výročí zápisu města do seznamu UNESCO. 

Historický průvod bude vycházet úderem dvanácté hodiny z V. zámeckého nádvoří a za odbíjení zvonů bude přivítán hofmistrem na II. zámeckém nádvoří. Odtud bude zástup pokračovat na náměstí Svornosti, kde vladaře rožmberského a purkmistra krumlovského přivítají tancem a hudbou nejen místní spolky.

Program dále pokračuje v Prokyšově sále v Horní ulici, kde o třetí hodině odpolední vystoupí soubory z Prahy, Plzně, Českých Budějovic a Českého Krumlova. Po skončení vystoupení se průvodem skrz město odeberou účastníci k slavnostní hostině v Krumlovském mlýně.

V neděli 1. dubna začínají platit nové jízdní řády městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích. Nejzásadnější změna se týká linky 1, která bude nově rozdělena do tří nových spojů. Českobudějovický dopravní podnik vydává upravené dodatky ke kapesním jízdním řádům.