Ve čtvrtek bude jasné, která obec se stane jihočeskou Vesnicí roku 2011. Výsledky krajského kola soutěže oznámí hejtman Jiří Zimola, udělí diplomy za vzorné vedení obecní knihovny nebo rozvíjení lidových tradic a cenu hejtmana. O titul letos usiluje 32 jihočeských obcí, vítěz bude kraj reprezentovat v celostátním kole.

Ducha Keltů probudí v pivovarské zahradě v Českém Krumlově páteční koncert legendy keltské hudby Alana Stivella při Slavnostech pětilisté růže. Ty vypuknou v pátek v Krumlově po pětadvacáté a zaměří se na Petra Voka. Až do neděle nabídnou přebohatý a nabitý program, mj. živé šachy, ohňostroj, kostýmované průvody a spoustu jídla.

V pátek 17. června končí lhůta pro podání námitek vyloučeného účastníka výběrového řízení na zakázku obnovy Jordánu v Táboře, které mohl uplatnit na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Pokud tak konsorcium tří firem neučiní, Táboru se otvírá cesta k bagrování.

V pátek se v Písku koná krajské kolo soutěže v požárním sportu Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje za účasti sedmi okresních družstev.

V pátek odstartují ve Veselí nad Lužnicí na soutoku Lužnice a Nežárky tradiční Veselské slavnosti. Návštěvníci se mohou těšit na kapelu Žlutý pes, Pavla Lohonku Žalmana či vítěze soutěže X-FACTOR Jiřího Zonigu, na divadlo, pohádky, šermíře, plavbu kuriózních plavidel a jízdu z kopce na čemkoli.
Pátek a sobota v Blatné budou na zimním stadionu patřit 18. ročníku Blatenského festu. V pátek je začátek v 15 hod., v sobotu od rána. Představí se kapely Visací zámek, Pipes and Pints, Fastfood, Konflikt(SK). Raritou bude 35členný pěvecký sbor ze Starče (Třebíč) Bambini má bratra aneb Truhláři z Marsu.

Uctění památky nejznámějšího rodáka Prachatic sv. Jana Nepomuka Neumanna se ve městě uskuteční v sobotu. Prachatice si ho připomenou celonárodní poutí. Oslava vyvrcholí mší svatou, která se bude sloužit na Velkém náměstí od 10 hod. Podle odhadů by mělo přijet pět až sedm tisíc poutníků.

Padesát let trvání si v sobotu připomene jindřichohradecká Hvězdárna Františka Nušla. Pro veřejnost jsou v době od 13 do 24 hod. připraveny prohlídky budovy, beseda s pamětníky a přednášky.

Milevsko v sobotu otevře koupaliště ve směru na Petrovice asi za dvacet milionů. V areálu je bazén pro plavce a brouzdaliště pro děti. Otevírat se mělo 1. června. Termín otevření se ale posunul.