Třeboňští rybáři začínají výlovy v hlavních rybnících s tržní rybou. Ode dneška do čtvrtka se loví Horusický, ve středu a ve čtvrtek Spolský velký, zítra a ve středu Špačkov u Staňkova.

S vámi o všem? Ovšem! To je název diskusního fóra radnice s občany, které bude zítra od 16.30 hodin v Městském domě kultury ve Strakonicích. Součástí akce bude hledání desatera nejvýznamnějších problémů města.

První část Vltavské cyklostezky se otevře zítra v Týně n. Vlt.. Asi 2,5 kilometru dlouhý úsek začíná na parkovišti pod kostelem a vede podél řeky do Břehů. Náklady na stavbu byly přes sedm milionů korun, většinu pokryla dotace. V příštím roce chce město stezku prodloužit, měla by pokračovat přes Hněvkovice a Litoradlice do 9,5 kilometrů vzdáleného Purkarce. Tam se spojí s cestou na Hlubokou a do Budějovic.

Zítra se dámy mohou přijít do hotelu Dvořák v Táboře inspirovat, co si pro zimu pořídit do šatníku. Módní přehlídku od 18 hodin připravila návrhářka Hana Zelenková.

O příštím víkendu zavítá do Prachatic opět cirkus Jo-Joo. V rámci svého turné přijdou protagonisté cirkusu do Muzea české loutky a cirkusu na Velkém náměstí, kde se ve čtvrtek v 11 hodin setkají s dětmi a představí přírůstky cirkusu – malé tygříky.

Příroda a zdraví v pohraničí Česka, Bavorska a Rakouska – to je téma konference Pestré kameny, jež se ve frymburském Wellness Hotelu koná od čtvrtka do soboty v rámci 206. výročí narození básníka Šumavy Adalberta Stiftera. Pořadatelem akce, nad níž převzala záštitu velvyslankyně Jihoafrické republiky J. E. Celia-Sandra Botha, je farmakologie českobudějovické nemocnice.

V pátek dojde v památníku prezidenta Beneše k předání Cen Edvarda Beneše, které Sezimovo Ústí uděluje studentům.
Noční výsadek, který nás zavede do okupovaného Československa, uspořádají táborští skauti ze soboty na neděli. Sraz je u klubovny u Lužnice v 19 hodin. Přihlášky přijímají do úterní půlnoci.

V Milevsku poteče pivo proudem. V pátek a v sobotu se v domě kultury koná III. ročník pivních slavností. Představí se osmnáct pivovarů, chybět nebude degustační soutěž O milevskou pivní korunku. Vstupné je padesát korun.