Od zítřka začne Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích v budově na Lidické třídě půjčovat čtečky elektronických knih. Čtenářům budou k dispozici dvě zařízení, v každé čtečce je nahráno 376 děl od 44 autorů. Čtečky si bude možné půjčit na 7 dní, v březnu bude jedna trvale k prohlédnutí a vyzkoušení ve studovně.

Ve Strakonicích má od zítřka pokračovat rekonstrukce centra. Na řadu přijde centrální křižovatka na Velkém náměstí a přilehlé prostory. Akce, jejíž část se uskutečnila vloni, přijde na 79 milionů korun.

Každý první týden v měsíci se můžete přijít podívat, jak se v Českém rozhlasu v Českých Budějovicích natáčí povídání s osobnostmi, které se na jihu narodily, měly zde předky, angažmá nebo tu prožily krásné chvíle. Herečka Bára Hrzánová se představí divákům ve čtvrtek 3. března v 19 hodin. V Budějovicích vyrůstala u babičky a dědečka.

Od soboty 5. března vtrhne do Českého Krumlova masopust. Od 11 do 22 hodin bude v pivovarské zahradě veselice s domácí zabijačkou. Ve vyhřívaném stanu budou vyhrávat Papouškovo sirotci. V sobotu se budou masopustně veselit i v jiných částech Českokrumlovska: Chlumu u Křemže, Soběnově, Srníně, Horní Plané, Nové Vsi, Chlumci i Lipně nad Vltavou.

V sobotu 5. března se také na mnoha místech Prachaticka rozejdou masopustní průvody. Jeden takový se uskuteční v Chlumanech na Prachaticku. Masky mají sraz v poledne v hospodě. Zábava prý bude do rána.

Táborští si tento týden budou moci potrápit bránice v cirkusu. Do Tábora míří cirkus Berousek. Čtvrtek 3. března se ponese ve sportovním duchu pro handicapované. Síly změří v kuželkách. Turnaj v kuželně ve Skálově ulici připravil Klíček. Na závěr týdne se těší ve Zlukově na Táborsku. Čeká je masopust.

Milevské maškary míří do České knihy rekordů, to je mottem průvodu v Milevsku, který se koná v sobotu 5. března. Snahou pořadatelů je, aby měli největší maškarní průvod v Česku. „K zápisu stačilo loni obci Dolní Kounice na Brněnsku 196 účastníků v průvodu. Rádi bychom to překonali,“ řekl ředitel domu kultury Vít Kratochvíl.

Jedenáctý ročník divadelní přehlídky Dačické kejklování se uskuteční ve městě nad Dyjí od pátku 4. března do neděle 6. března. V městském kulturním středisku se divákům předvede devět divadelních souborů.