Návrhy na komunitní centrum, které by mělo vyrůst na sídlišti Máj, představí zítra českobudějovická radnice. Veřejné projednání začne v 16 hodin v Základní škole Máj II. Komunitní centrum pro setkávání občanů by mělo vzniknout podél ulice Antonína Barcala vedle pozemků marketu Penny.
Zájemci o dobrou show se zítra pobaví ve strakonickém domě kultury. Vystoupí tu pražská travesti skupina Hanky Panky s pořadem Z pohádky do pohádky. Hanky Panky ve Strakonicích vystoupili loni a měli úspěch. Začátek je v 19.30 hodin, vstupné na místě je 220 korun.
Ve středu 16. února od 14.30 hodin se v Městském kulturním středisku v Dačicích uskuteční dětský karneval, který spolupořádají zaměstnanci domu dětí a mládeže.

Ve středu 16. února se v Divadle Fráni Šrámka uskuteční veřejné projednání záměru stavby nízkoprahového a komunitního centra pro Romy. Rokování bude asi bouřlivé, petici proti stavbě podepsaly už čtyři tisíce lidí.
Ve středu 16. února se v Městském divadle v Prachaticích uskuteční koncert Sylvie Krobové. Ta představí posluchačům písničky z nového CD. V divadle bude koncert zaznamenáván právě na toto CD s názvem Chvilka, co se chytí. Ve středu tedy můžete i vy podpořit trojici muzikantů a váš hlas bude na záznamu, který vyjde letos. Vstupné je 150 korun .
Ve čtvrtek 17. února zasedne zastupitelstvo Písku, které bude jednat o tom, co dělat s plaveckým stadionem, pokud město nedostane dotaci na rekonstrukci. Stadion je totiž ve velmi špatném stavu.
Další hru, tentokrát z pera bývalého prezidenta Václava Havla, nazkoušeli brložští ochotníci. Z dramatikova díla si vybrali Audienci, příběh spisovatele Vaňka, jenž byl coby představitel inteligence totalitním režimem donucen k práci v pivovaru. Původní předlohu brložští ochotníci neupravovali. V rolích Vaňka a sládka se v pátek 18. února od 19 hodin v budově brložského kina představí Tomáš Jungwirth a Václav Pecha.
Přestože dostane Denní a týdenní stacionář Klíček v Táboře-Záluží menší dotaci od státu, snad si na nějaké peníze přijde od sponzorů. V pátek 18. února pořádá svůj ples, na němž zahraje táborská kapela Big Papa. Výtěžek z prodeje vstupenky za 100 korun po odečtení nákladů na upořádání plesu bude využit ke zlepšení péče o klienty Klíčku.