České pošta informuje čtenáře jihočeských Deníků, tedy i Táborského deníku, že u Miličína měl nehodu řidič auta, které noviny přiváží na jih Čech. Podle odhadu tak zhruba polovina Jihočeského kraje nedostane noviny včas. Děkujeme čtenářům za pochopení. 

Ředitelka táborské Správy a údržby silnic Radka Pavlíková vyzývá řidiče k opatrnosti. "Všechny silnice v okrese máme sjízdné, ale je třeba jet opatrně, protože fouká dost silný vítr a tím se tvoří sněhové jazyky. Všechny trasy jsou ošetřené, vyjeli jsme do terénu ještě večer a dokonce stihli preventivní chemický posyp, takže sníh hned tál. Stále také pluhujeme, na tratích je veškerá technika," přiblížila podmínky na silnicích okresu. Komplikace by mohly řidiče potkat tradičně ve vyšších polohách.  

Problémem však nebyl jenom sníh. Jaký vliv na jízdu po dálnicích má silný vítr, pocítil dnes ráno řidič osobního automobilu Volvo. Když jel po jihočeské dálnici D3, mezi obcemi Soběslav a Veselí nad Lužnicí se do jeho vozu opřel boční vítr. Auto se nejprve otřelo o středová svodidla a následně pak o pravá svodidla. O ty se automobil poté ještě roztočil. Nehoda se obešla bez zranění, ale jen samotná škoda na svodidlech je v desítkách tisíc korun.