Tuto otužileckou akci zde v roce 2014 prvně svolal Petr Kolář. Místo sloužilo jako alternativa, než se mohli plavci vrátit zpět k odbahněnému Jordánu. Tradice se však ujala a zůstala zachována do dnes, a tak se otužilci každoročně po Štědrodenním koupání v Jordáně a Novoročním máčení v jistebnickém rybníku Chadimák schází také v Plané nad Lužnice u řeky.

Na břehu mnozí poznávali zdatné plavce, ke kterým patří Petr Muž z Jistebnice, zvaný také Mužák či „vodomilka“ Hana Pecháčková z Tábora, která si nenechá ujít ani jedno zimní namáčení. Ta byla v sobotu nejvíce slyšet, všechny své kolegy totiž náležitě povzbuzovala. „Pojď do vody a neboj se, hlavně v klidu a pořádně dýchej,“ křičela. „Než mě někdo vyfotíte a dáte do novin, raději mě upozorněte, ať zatáhnu břicho,“ varoval Petr Muž přihlížející. Prý po zkušenosti z jistebnického máčení zjistil, že je i v televizi prostorově výraznější.

Na plánském nábřeží se sešla téměř dvacítka odvážlivců mezi nimi tři ženy. Dle účastníků nebyly podmínky pro tzv. mrožování úplně ideální. „My jsme radši, když mrzne a je led. To jdeme do tepla,“ povzdychl si první otužilec, co vyzkoušel vodu. Lužnice měla v sobotu asi dva stupně Celsia, teplota vzduchu se pohybovala o stupeň výše, navíc foukal vítr a silně pršelo. „Někdo říká, že jsme blázni, někdo tvrdí, že to utužuje zdraví a že neznáme rýmu. Já si myslím, že je to něco mezi, taky trochu exhibice a recese,“ usmíval se.

Tříkrálové koupání ukončilo sérii zimních ponorů. Další čeká otužilce až na jaře. Jordánský zajíček se dočká druhého ročníku 21. dubna v 11 hodin v Táboře.