Železniční přejezd v Táboře-Horkách, přes který jezdí vlak do Bechyně, je místem častých dopravních nehod. Ačkoliv je v jeho blízkosti zastávka, takže vlak tu jezdí pomalu, nejeden řidič už zde na vlastní kůži pocítil, jaké je to srazit se s vlakem. Například v pátek 28. června zde došlo ke kolizi automobilu Audi s vlakem. Osmatřicetiletý řidič tenkrát vyvázl jen s lehkým zraněním.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zvýší bezpečnost tohoto přejezdu doplněním závor a světelné signalizace.

Podle tiskového mluvčího SŽDC Marka Illiaše také dojde k výstavbě cyklistického přejezdu v návaznosti na již vybudovanou cyklostezku, která vede z Větrov na Horky a nyní končí hromadou štěrku. „Občanům oprava přinese především zvýšení bezpečnosti na přejezdu a cyklostezce,“ sdělil Marek Iliaš. Přilehlé nástupiště bude upraveno tak, aby bylo vhodné i pro nevidomé, a v oblasti železniční zastávky přibude nové venkovní osvětlení.

S opravami se začalo už v půlce srpna, dokončení stavby je naplánované na čtvrtek 14. listopadu, cena díla dosahuje necelých 17,5 milionu korun, které poskytl Státní fond dopravní infrastruktury. Vedoucí táborského odboru investic Karel Hotový řekl, že město Tábor přispěje 1,2 milionu korun na vybudování již zmíněného přejezdu pro cyklisty. „Protože se jedná o železniční trať, tak jsme přejezd pro cyklisty nemohli udělat my a z různých důvodů se to vleklo,“ dodal Karel Hotový. Cyklostezku výhledově čeká kolaudace.

V souvislosti s rekonstrukcí přejezdu dojde od pátku 1. listopadu do čtvrtka 14. listopadu k uzavírce železničního přejezdu v Táboře-Horkách. Objízdná trasa povede po komunikacích Tábor-Horky II/137, Slapy II/137 a III/1374, křižovatka Radimovice III/1374 a III/1372. Cestující, kteří pojedou vlakem, musí počítat se 14denní výlukou.

ČTĚTE TAKÉ: