Pomoc hlídky městské policie si páteční podvečer vyžádal personál restaurace na náměstí Františka Křižíka. Ten řešil nepříjemnou situaci, kdy návštěvník provozovny zkonzumoval jídlo i nápoje v hodnotě přes tisíc korun a neměl se k placení.

Strážníci v neplatícím hostovi zjistili dvaatřicetiletého muže z Benešovska, se kterým se při stejné příležitosti nesetkali poprvé. "Tento jedlík vždy zavítá do restaurace, kde při výběru jídel a nápojů rozhodně nehledí na ceny. Po předložení účtu vrchním však vyjde najevo, že dotyčný nemá u sebe vůbec žádnou finanční hotovost. O jeho úmyslném jednání tak není zcela žádných pochyb," doplnil mluvčí městské policie Pavel Šimek.

Výskyt úmyslného neplatiče v Táboře zaznamenali strážníci poprvé v době vánočních svátků. Tehdy společně ještě s jedním "komplicem" poctili svou návštěvou restauraci na Žižkově náměstí. Dobře se najedli a napili, ale na útratu ve výši 1635 Kč peníze neměli. Obě tato podvodná jednání byla prozatím kvalifikována jako přestupek proti majetku a budou projednána ve správním řízení.