„Do muzea chodím ráda spousty let. Vždy, když je v něm nová expozice, snažím se ji vidět. Někdy to také nejde, protože mě třeba bolí nohy. V posledních letech výstavy navštěvuji i s vnučkami," doplnila ke svému námětu.
Jak uvedla Pavla Tůmová z Husitského muzea, expozice návštěvníkům ukazuje, že muzeum své sbírkové předměty nejen ochraňuje, ale díky zásahům konzervátorů a restaurátorů jim navrací také jejich lesk a funkci.

Nahlédnou do dílny

Výstava ve staré radnici je rozdělena do tří místností. Zájemci se tak mohou seznámit s obnovou nábytku a nahlédnou i do dílny restaurátora a konzervátora dřeva. Prostor se však našel i pro archeologické bádání. Tito odborníci se soustředí na záchranu a ochranu archeologických nálezů z pravěkého, středověkého i novověkého období.
Pavla Tůmová dodala, že návštěvníci si v rámci výstavy prohlédnou také zrestaurovanou knihu či rukopis.

Ve středu si s Táborským deníkem povídal jednaosmdesátiletý předplatitel Oldřich Janouch z Tábora. „Nejdříve jsme odebírali jen páteční vydání, protože v něm je program. Pak mi ale noviny chyběly a zvykl jsem si na to, že je najdu ve schránce. Proto jsme si později připlatili a Deník nám chodí celý týden," popsal Oldřich Janouch.

S manželkou Jindřiškou se o jedno vydání střídají. „Dopoledne mám noviny většinou já, protože žena vaří a uklízí nebo chodí nakupovat. Odpoledne má ale siestu, a to jí noviny musím předat," dodává čtenář, který si rád vyluští i křížovku. Někdy mu s ní pomáhá desetiletý vnuk.
„Sedí mi na klíně, má svoji tužku a cítí se hrozně důležitě. Pak se společně dobereme k výsledku," říká muž, který si rád přečte události z Tábora i okolí. V minulém týdnu se s chutí začetl do článku o koridoru a závěrečném dopadu povodní. „Pro mě je stále velké téma Jordán. Mohl bych se příště dozvědět nějakou aktualitu?" požádal nás Oldřich Janouch.