Prohlédnout si šatny herců či vyšplhat až na třetí balkon malého sálu táborského divadla se každému hned tak nepoštěstí. Když je však úplněk, možné je všechno. Před vchodem vás pak může klidně začít vítat i sám Oskar Nedbal s chotí…

„Pořádáme v pořadí už druhou úplňkovou noc. Ta první byla divadelní, dnešní je věnována Oskaru Nedbalovi. K akci jsme se letos připojili poprvé a zatím to vypadá, že sklízí mezi lidmi úspěch,“ říká vedoucí Divadelního informačního centra Jindřiška Nezvedová.

Pro účastníky byla na sobotní noc připravena prohlídka budovy divadla s výkladem o jeho historii. Koncert táborské vokální formace His Masters Voice Band, kde zazněly mimo jiné i skladby slavného táborského rodáka, po němž je divadlo pojmenováno, pak předcházel slavnostnímu otevření síně Oskara Nedbala v galerii Evárium. Úplňkovou noc zakončila procházka nočním Táborem po skladatelových stopách. Role průvodce se ujala Ludmila Peřinová, zakladatelka Mezinárodní společnosti Oskara Nedbala, sekundovali jí herci z divadla Harfa v dobových kostýmech představující skladatele a jeho choť Josefinu.

„Je to moc hezky udělané, akce se nám líbila. Máme tady zrovna návštěvu z ciziny, jsme rádi, že jsme jí mohli nabídnout takový zajímavý program. Do divadla sice chodím často, ale například nahoře na bidýlku jsem byla opravdu poprvé,“ podělila se o své dojmy Ivana Jakšičová z Tábora.

Další letošní úplňková noc se chystá na 12. září. Divadelní informační centrum bude tentokrát spolupracovat s Husitským muzeem, kde se zahájí prohlídkou. Lektoři muzea pak provedou účastníky Táborem, závěr bude opět patřit prohlídce divadla. Jako bonbonek slibují pořadatelé vystoupení taneční skupiny Kancioneta.