Diváci si mohli kromě masek vychutnat také různé vtipné scénky, které se odehrávaly na alegorických vozech. Patřilo mezi ně například vystoupení modrých Avatarů, Krteček s raketou chystající se na cestu na Mars, veselí námořníci, podivné existence v Perníkové chaloupce, kde se perník nepekl, ale vařil… a řada dalších scének.

Martin Kučera z Tábora byl součástí vystoupení Avatarů. "Je nás celkem osmnáct, pokud dobře počítám… i včetně dětí. Vůz jsme stavěli kolem tří týdnů, nácvik scénky nám zabral asi hodinu nebo dvě. Naše parta se účastní často, já jsem tady letos ale poprvé," uvedl.

Tkaní na jedno brdo. Výstava Mistři cechů oděvních seznámí s řemesly středověku.
Tušíte, co je tkaní na jedno brdo? Výstava vás seznámí s řemesly středověku

Nechyběl ani hudební doprovod či tradiční nabídka lahůdek jako například pravá skalická cmunda, konina přímo z udírny nebo domácí zabijačka. Letos se Skalický masopust konal již popadesáté, na jednotlivých zastávkách na masky a vozy čekaly doslova davy lidí.

Zdroj: Adam Eremiáš

"Jezdím se s dětmi na masopusty dívat pravidelně. Na Skalickém jsme už potřetí. Je skvělé, jak se jim daří držet tradici a neustále každý rok překvapovat něčím novým," neskrývala Jana Kratochvílová nadšení. Na masopust dorazila z Tábora a chystá se i příští rok.