Režisérka Světlana Lazarová natáčela na Housově mlýně část dvanáctidílného televizního dokumentu o bojovém umění východu a západu s názvem Kaligrafie srdce.
„Je to civilní snímek o tom, jak se s bojovým uměním žije, co to lidem dává, jaké k tomu mají motivy, co je k tomu vede, kromě Petra Nůska je přítomen Peter Koza, slovenský duchovní guru Petra Nůska,“ uvedla Ludmila Budilová z agentury A.R.G.O.
„Seriál se natáčí o všech lidech, kteří se poctivě zabývají bojovým uměním. Zaměřuje se na žáky Petera Kozy,“ nastínil majitel mlýna Petr Nůsek.
Seriál by se měl objevit v září nebo říjnu v České televizi. Petr Nůsek se věnuje tomuto umění už 27 let.
„Kluci se potýkají ve skutečných turnajích, ale za totálního upřednostění bezpečnostních podmínek, lidé jsou bezpečně odění, pravidla omezují smrtící technologie na minimální možnost zranění,“ zdůraznil Nůsek.
Celý seriál se točí dva měsíce. Kromě tohoto seriálu točí A.R.G.O. zároveň film Narnie 2.
Zde agentura vyhrála tendr na zbrojířinu, a to nad firmou světového charakteru, která vyzbrojovala Pána prstenu. A místní zbrojíři by měli být ve filmu na top pozicích.
„Spolupráci jsme získali díky tomu, že české ručičky byly rychlé a vzorky jsme byli schopni dodávat do týdne, zatímco jiná firma až za dva měsíce. Výtvarnice s námi byla tak spokojená, že v bonusech u Narnie 2 bude vidět kus naší práce. Studio Walta Disneye nás rovněž oslovilo, že bychom mohli natočit film jenom o mlýně, to by mělo význam nejenom pro ten barák, ale pro celý Tábor, který historií trochu dýchá, byť to někteří neradi slyší, že Tábor je husitský. To DVD půjde do celého světa, takže i v Africe se o nás dozví,“ dodal Nůsek.