Vedení města Tábora štábu vše posvětilo a již dříve udělilo záštitu nad natáčením. Veřejnost podle starosty Štěpána Pavlíka může očekávat v důsledku toho jednorázové uzavírky a zábory prostranství. „Detaily chystáme, ale už nyní víme, že jde o druhou řadu televizního seriálu Ochránce, kde hrál hlavní roli školského ombudsmana Lukáš Vaculík. Filmaři pokračování nazvali Ochránci v množném číslo a autorem scénáře je dramaturg a scénárista Tomáš Feřtek,“ popsal starosta.

Ústředními postavami mají být tentokrát herci Aňa Geislerová a Stanislav Majer. „Je to pro nás velká čest, že se ČT rozhodla natočit exteriéry i interiéry všech epizod převážně u nás v Táboře. Scénář je navíc napasován na místní reálie,“ upozornil.

Fišlovka i cyklokros

Jeden z dílů se má týkat hořící Fišlovky, kde se před nedávnem skutečně odehrál požár. „Je to paradox, protože ten díl vznikl dříve, než skutečně hořelo,“ popsal Pavlík. Více o hrůzostrašném požáru: Fišlovku zapálil žárlivý feťák, říkají obyvatelé vyhořelého domu. Prý měl bludy

Objevit se na obrazovkám mimo jiného má gymnázium se svým vedením, také Trafačka či náměstí Mikuláše z Husi tzv. Klášterák.

Snímky z natáčení filmu Donšajni v Táboře.
Líné léto loňského roku v Táboře osvěžili Donšajni

Jednou z postav je například vyšetřovatel ze Sojčáku, kde skutečně v objektu tzv. Modré hvězdy sídlí obvodní oddělení policie. „Jedna z postav je adiktoložka, takže pořad bude mít i sociální aspekt. Objeví se tam také táborský fenomén cyklokros v podobě role juniorského reprezentanta či downtown na Starém městě,“ naznačil starosta. Rada města se nyní usnesla na výpůjčkách městského majetku.

Podle tajemníka města Lubomíra Šrámka, který dostal komunikaci s filmaři na starosti, jde o desetidílný seriál v kulisách Tábora a premiéra je plánovaná na podzim příštího roku. „Detaily o místech a čase natáčení nemáme příliš zveřejňovat kvůli náročnému plánování, bezpečnosti prostoru a přesunům techniky. Mohu ale uvést, že má jít až o osmdesát natáčecích dní,“ prozradil.

Hledají zájemce o malé role

Projektu se mohou účastnit i místní. Podle Martiny Klimešové z RM Casting, která má na starosti výběr vhodných uchazečů, mají ještě volné termíny. „Od 13. března natáčíme v Táboře seriál Ochránci pro ČT, naše externí agentura hledá komparz z Tábora. Potřebujeme k tomu poslat jednu aktuální fotku celé postavy,“ uvedla s tím, že i odměna amatérské herce nemine.

Město Tábor je úzce spjaté s Janem Žižkou, ve spolupráci z krajem a ČT o něm má vzniknout pravdivý dokument.
Česká televize natočí další film o Táboře. Chce zpracovat pravdu o Janu Žižkovi

Volné dny má agentura například v neděli 24. března, kdy hledají muže i ženy ve věku 17 až 60 let na roli pána se psem, potom na úterý 26. března mladé lidi od 15 do 18 let a na čtvrtek 28. března ženy i muže ve věku od 20 do 45 let. Zájemci mohou psát na email: martina@rmcasting.cz.

Tábor je oblíbený mezi filmovými štáby jak televizními tak filmovými. Točily se tu i zahraniční kousky jako Iluzionista, Van Helsing či Jan Žižka. Vznikala tu i řada českých snímků. Své Donšajny tu točil Jiří Menzel a v Táboře se odehrává i děj filmu F. A. Brabce Gump – pes, který naučil lidi žít. ČT se také ráda vrací, natáčela tu například díl krimiseriálu Místo zločinu České Budějovice a do táborského prostředí se vrací i za řadou svých dokumentů týkajících se nejen husitství.