Návštěvníci si tak mohli prohlédnout nejen moderní kola, která byla v menšině, ale také kola, která již nějaký ten pátek pamatují. Kromě toho se Posledního huštění zúčastnila i speciální kola, která uvezla druhého pasažéra.
Ještě než se sportovci vydali na trať kolem Jistebnice, museli se pořádně rozcvičit a jak jinak, než rychlým závoděním kolem náměstí.

Urputný boj byl vidět ve všech třech kategoriích. Za vítězství se praly jak děti, tak i ženy a muži. Třešničkou na dortu byla na závěr jízda na vysokých kolech. Při té se přítomným tajil dech.

„Je zajímavé vidět, jak na kolo nasedají. Asi bych na to neměla odvahu. Je to přeci jen trochu vysoko a já mám ráda, když se mohu nohama opřít o zem," říkala při pohledu na odvážlivce Marie Kučerová z Mladé Vožice. S manželem Bohumilem se na akci byli podívat poprvé. „Úplně jsme zapomněli, že se koná Poslední huštění. Zjistili jsme to až ve chvíli, kdy jsme projížděli městem," doplnil Bohumil Kučera s tím, že pokud mu příští rok bude přát zdraví, zapojil by se.