Velkou stávku posunuly odbory z pondělí na čtvrtek. A bude nejspíš ještě rozsáhlejší, potrvá celých čtyřiadvacet hodin. Ve čtvrtek kvůli ní nevyjedou od půlnoci do půlnoci žádné vlaky, osobní ani nákladní. Stát by měla celý den také městská doprava v Brně, v Praze a dalších městech se její provoz výrazně omezí.

V Táboře však odboráři nic takového nechystají."Ohlášenou stávku nemáme,jestli odboráři projeví kolegům nějakým způsobem své sympatie, je to jen na nich, ale provoz bude v Táboře zachován bez změn," potvrdil ředitel sekce MHD dopravce Comett Plus Petr Pistulka. Součástí stávky by na některých místech republiky měly být i blokády silnic. To není v plánu nejen v Táboře, ale ani v Českých Budějovicích.

Na druhou stranu posílí spoje autobusů. "Počítáme s tím, žepřidáme spoj ráno při návozu lidí zBechyněa doČeských Budějovic a zaseodpoledne zpět.Budeme hlídat i návoz od Milevska,"ujišťuje šéf divize dálkových spojů Oldřich Janíček.

Napište nám, jak budete dopravní situaci, kdy se do školya zaměstnání nepřepravíte vlakem,řešit. Co si myslíte o stávce odborářů, mají vaše sympatie? Přidejte příspěvek do webové diskuze, nabo pošlete mail na adresu reporter.taborsky@denik.cz.