Jen archeologové vyjdou Bechyni na dvojnásobek částky, se kterou město počítalo. Neplánovaná byla také překládka špatně položených kabelů. Město tedy muselo ze svého rozpočtu vyčlenit na rekonstrukci náměstí dalších dva a půl milionu korun. Podle starosty Jaroslava Matějky jde o maximální možné navýšení.

„Jen od archeologů přišla první faktura na osm set tisíc, my jsme přitom počítali s půl milonem, ještě má přijít druhá, myslím si, že to kolem jednoho milionu bude,“ řekl starosta města Jaroslav Matějka.

Nečekané výdaje přinesla také překládka špatně položených kabelů. Další výdaje padnou na dopravní značky. Na náměstí jich bude třicet.
Nemalou částku bude stát i kašna. Nejenže se posunula do středu náměstí a vznikne kolem ní posezení, ale dočká se i nové technologie na stříkání vody a bude osvětlená.

Práce mají na náměstí skončit k poslednímu říjnu, původně plánovaný konec se protáhl o dva měsíce. Tou dobou už by mělo být hotové všechno, kromě vysázení stromů. „Místo lip budou na náměstí jasany a s jejích výsadbou se musí počkat až do půlky listopadu,“ vysvětlil starosta.

Rekonstrukce, jejíž náklady se vyšplhaly na 25 milionů korun, začala na jaře a zahrnuje opravy chodníků, silnice, parkovišť, odpočinkových míst i veřejného osvětlení. Náklady hradí město z rozpočtu a z úvěru. S dotací Bechyně ani jednou neuspěla.