"Uschlý strom získal nový život díky zpracování v pohyblivou sochu, která je složena ze tří segmentů vytvářející šestiúhelníkovou strukturu. Lze si představit, že se jedná o fragment mnohem větší plochy složené z do nekonečna se opakujících identických dílů," říká její tvůrce Matěj Řízek. V Táboře vyrostl, nyní žije a pracuje v Berlíně, odkud pochází socha i samotný strom. Ve své práci spojuje více prvků: enviromentální otázky, zájem o hru a řemeslo a citlivou práci s veřejným prostorem.

"Instalace je momentálně na pevno, ale na koncert, a pravděpodobně i den poté, bude interaktivní. Myšlenkou je, že se s ní může pohybovat po celé ploše náměstí," doplnil Matěj Řízek.

Akci podpořilo město Tábor dotačním programem.

Trhy 25. srpna v Táboře.
OBRAZEM: Středeční trh na táborském Žižkově náměstí byl opět pestrý

Laure Boer: V Berlíně usazená multiinstrumentalistka se ve své tvorbě inspiruje noisem i tradičními folkovými motivy. Do Tábora přijede představit své hypnotické improvizované vystoupení ve kterém pracuje s tradičními nástroji. Pro zpěv a recitaci využívá svůj mateřský jazyk: francouzštinu.

Šimanský Niesner: Poměrně nové uskupení se skládá z Tomáše Niesnera a Jakuba Šimanského, kteří spolu působili v kapele Unna. Nyní se na svém debutu „Tance neznámé“ posouvají od hlučných kytar směrm k jejich vizi american privitivism, žánru který spojuje americký bluegrass a psychedelické repetitivní motivy s kořeny v hudbě asijského původu.

Jan Tomáš: Jan Tomáš má také kořeny v tvrdší hudbě: působil v mnoha kapelách od hard core po black metal, dokonce v evropské sestavě The Body, ale Českému publiku bude asi nejvíce známý z kapely Tomáš Palucha, která unikátním způsobem spojuje post rock a world music. Ve své sólové tvorbě jde ještě více směrem k minimalismu, meditaci a psychedelii.