Již roky musejí Veselské služby bedlivě sledovat platební disciplínu majitele pěti paneláků na sídlišti U Zastávky, jímž je firma Amra. Vybrané zálohy neodevzdává, takže jakmile se nahromadí velký dluh, Veselské služby musejí přijít s tvrdým opatřením: zastaví dodávku tepla nebo teplé vody. 

Takovou zprávu do domů dostali lidí dnes a zítra se už v teplé vodě neumyjí. Pokud tedy Amra Veselským službám, neboli dodavateli energie,  nezaplatí zhruba půlmilion. "Máme od nich informaci, že se opět dostali do dluhů," potvrdil místostarosta Václav Matějů. "Tento vznikl za období od března letošního roku. Jednání s firmou Amra ale nebylo úspěšné," říká jednatel městem zřizované organizace Jaroslav Benda.

Za nájemníky vystupuje Miroslav Pršala, který Táborskému deníku navíc řekl, že dosud vůbec neobdrželi vyúčtování za roku 2011. "Ze skušenosti správkyni domů věřím každé tisící slovo. Nedá se s ními vyjednávat. Město se snaží nám pomoci, ale druhá strana jen mlží."  

Firma Amra: Anthony Maurice Seddon – jednatel Amry, ČR. Jeho jméno figuruje ve 13 firmách, mimo jiné má advokátní kancelář, která ho v případě veselských domů zastupuje
Amleton Investments Limited – společník, Kyperská republika
Jamoka Finance ltd. – společník, Britské Panenské ostrovy.
Po založení měla firma sídlo ve Strakonicích, nyní je vedená na pražské adrese.

Správkyni domů Pavlu Rodenovou postup města rozčílil. „Dnes jsem znovu posílala email, že majitel z Londýna přijel a tento týden dluh zaplatí. Je to mnoho povyku pro nic," míní s odkazem na právní kancelář Seddons a právního zástupce Jana Kodádka. Ten ujišťuje, že případná odstávka energie nebude trvat dlouho.  „Na uhrazení jsme dostali jeden den, to je sice velmi málo, ale budeme se snažit, aby opatření trvalo minimální dobu."

Další informace sledujte v úterý 28. května.