Táborská zoologická zahrada pořádá v sobotu kurz pletení pomlázek. Kromě něj na návštěvníky během víkendu čekají i velikonoční soutěže a hry, například závod s vejcem na lžíci, házení na cíl či opičí dráha. Děti zabaví výrobní dílnička, samozřejmostí jsou i komentovaná krmení zvířat. Otevřeno je od 9 do 18 hodin.

Oslavte Velikonoce na statku v Borotíně, v sobotu od 10.30 hodin vás čeká bohatý program. Nejdříve se rozloučíte s paní Zimou, Pouličníci z Tábora zahrají divadlo, čekají vás miniškoly práskání bičem, výroba krmítek a pomlázek, malí zemědělci, ukázky barvení vajec, živá zvířata a malování svíček. Vstup je volný.

Pohádku pro děti i dospělé uvidíte ve Veselí nad Lužnicí v neděli od 15 hodin. Divadlo Kejklíře Slávka zahraje ve staré radnici velikonoční představení o posledních letech Ježíšova života inspirované Lukášovým evangeliem. Vstupné je dobrovolné.

V neděli se v Táboře setkají otužilci. Druhý ročník nově zavedené tradice - jarního otužování v Jordáně – svolává na Velikonoční neděli Blanka Kubecová. Máčení má stylový název Velikonoční zajíček a koná se na nábřeží u vstupu do vody nedaleko Vančurovy ulice. Nadšenci i známí otužilci se mohou pořadatelce přihlásit předem na telefonním čísle 723 967 214. Do vody se všichni ponoří hromadně úderem jedenácté hodiny.