„Když jsem přišla před lety na radnici, zjišťovala jsem stav školství a překvapilo mě, že areál školy v Měšicích nemá tělocvičnu. Zvlášť v dnešní době, kdy chceme, aby se děti hýbaly a nebyly pouze zavřené v učebnách, je tělocvična důležitá,“ komentovala ještě nedávný stav starostka Hana Randová.
To už je však minulostí. Akce na niž získalo město z evropských fondů dotaci 18,3 milionu korun, úspěšně došla do cíle a včera byla představena veřejnosti.

Od loňského května do prosince sledovali žáci i učitelé, jak u jejich školy roste nejen moderní tělocvična, ale i nová výdejna jídla s víceúčelovou místností.

„V posledních letech jsme využívali tělocvičnu hasičského záchranného sboru. I když jsme za to byli rádi, museli jsme kvůli vzdálenosti hodiny tělocviku spojovat a cvičily vždy dvě nebo tři třídy najednou,“ popsala ředitelka školy Hana Saláková.

Tělocvičnu chce škola využívat i k pořádání kulturních akcí jako jsou koncerty či divadelní představení. Vítány budou i sportovní kluby z okolí. „Budeme moci rozšířit nabídku sportovních kroužků, které tu doteď být nemohly,“ chválila si ředitelka.

Z nových prostor jsou nadšené i děti. „Tělocvična je super. Už jsme tu hráli vybíjenou, ta mě baví,“ pochlubila se Klára Svitáková z třetí třídy. Její spolužačka Barbora Máčalíkovánová si zase pochvalovala, jak je nová tělocvična vybavená.

Díky nově vzniklé jídelně se zase nemusí učitelé a žáci stravovat v prostorách mateřské školy, která uvolněné místo využije pro obnovení herny.

Jednu ze stěn jídelny zdobí pestrobarevné obrazce.„Když jsme sem poprvé přišli, byla stěna celá bílá a působilo to divně. Nakonec prostor vymaloval manžel jedné z učitelek Pavel Strada,“ objasnila vychovatelka ze školní družiny Helena Pěnková.

V rámci projektu škola také získala novou multifunkční tiskárnu a interaktivní tabuli s dataprojektorem.