Jak místní předseda před časem pro Táborský deník řekl, jejich kdysi silná základna se v Táboře rozpadla. Ze sedmadvaceti možných míst na kandidátce tak dělníci obsadili jen pozici lídra.

U všech ostatních stran se ženami počítají, nejvíce šancí dostaly u KDU – ČSL, u nichž muži zvítězili o pouhé jedno místo na seznamu.
S pozicemi lídra už je to slabší, tyto výsostné posty muži pouštějí jen velmi neradi. S výjimkou s Lenkou Horejskovou a Michaelou Petrovou přišly TOP 09 a Jinak!. Zřejmě aby muži nepůsobili tak velitelsky, přenechali na všech dalších sedmi kandidátkách ženám druhá místa.

Kandidující strany a hnutí si své kolegyně našly především mezi ženami se zaměstnaneckou smlouvou. Pod touto kapitolou (33 žen) jsou zdravotní sestry, operátorky, obchodní zástupkyně nebo ředitelky institucí a další obory. Relativně dost žen podniká jako OSVČ a stejný počet – 11, je z kantorských sborů. Při pohledu do seznamu najdete čtyři kandidátky na mateřské, dvě studentky nebo šest důchodkyň.
Struktuře věku kralují čtyřicátnice, ale jen tříbodovým rozdílem. Zatímco třicátnic je 17, čtyřicátnic dvacet. Třináctku nasbíraly padesátnice a za nimi s jedenácti kousky jsou šedesátnice a dvacátnice. Nejstarší jsou sedmdesátnice, které kandidují čtyři.

Kolik míst z 27 kde obsadily

KDU – ČSL.................13

SVOBODNÍ................12

JINAK!......................12

TOP 09....................11

ANO 2011...............10

KSČM......................8

ČSSD.....................8

ODS........................7

TÁBOR 2020...........7