VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Táborsku si deštivý večer zpříjemnilo koledami bezmála patnáct stovek lidí

Táborsko - Česko po roce opět zpívalo koledy…! Celorepublikovou akcí Deníku a Českého rozhlasu, která se už v minulých letech těšila velkému zájmu, ožila i řada míst na Táborsku. Kouzelná předvánoční atmosféra akce letos sváděla nemilosrdný boj s počasím. Přesto se u zpěvu koled, horkého čaje i dalších propriet připomínajících blížící se svátky sešlo v táborském okrese 1426 lidí.  

10.12.2015
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy v táborském Lomu Svatá Anna.Foto: Deník: Kateřina Šímová

Již počtvrté se Táborsko připojilo k celorepublikové akci Deníku a Českého rozhlasu Česko zpívá koledy. Loni se tóny výánočních melodií linulyi na devíti místech okresu, letos už na osmnácti.

V Táboře na Žižkově náměstí s pěveckým sborem ze školy v Husově ulici a jazzovou zpěvačkou Evou Emingerovou, nebo v lomu na Sv. Anně.
V Bechyni na náměstí TGM
V Hlavňově u kapličky
V Sezimově Ústí na náměstí T. Bati
V Mladé Vožici na Žižkově náměstí
V Malšicích v galerii
Ve Stádlci v sálu hospody
V Dražicích na návsi
V Soběslavi na náměstí Republiky
Ve Zvěroticích na návsi u kapličky
V Chotěmicích u jesliček
V Hlavatcích u vánočního stromu
V Nových Dvorech u Opařan na návsi

Dále si s chutí zazpívali také obyvatelé čekanického domu s pečovatelskou službou, děti z radenínského dětského domova a senioři z bechyňského domova.

A tak není divu, že loňská tisícovka zpěváků zanikla v počtu letošních návštěvníků akce. Navzdory vytrvalému chladnému dešti si našlo cestu do některé koledám zaslíbené okresní destinace 1426 lidí.

Žhavé střípky z Česko zpívá koledy

O šesté hodině večerní se ozvaly na nejrůznějších místech táborského okresu první tóny písní, které zase o píď přiblížily nejkrásnější svátky v roce. Web Táborského deníku byl při tom, aby svým návštěvníkům alespoň nastínil atmosféru akce Česko zpívá koledy.

18.00. A je to tady! Nese vám noviny. Vzhledem k Deníku symbolický začátek akce Česko zpívá koledy. V tu chvíli je i deštivé počasí na vánoční melodie krátké…

18.12. Česko zpívá koledy finišuje. Aktuálně znějící melodie Vánoce, vánoce přicházejí vyzývá lidi známým textem "…zpívejme přátelé". Ani to nebylo není nutné. Zpěváci i další hosté se na nejrůznějších místech výtečně baví. A tak to má být…!

18.15. Oficiálně má celorepublikové zpvání za sebou "rozhlasovou" tečku. To ovšem v žádném případě neznamená, že by se lidé rozcházeli. Naopak - atmosféru Vánoc si tento večer lidé na Táborsku jen tak lehce vzít nenechají…

Ohlasy z Táborska

SEZIMOVO ÚSTÍ

Zhruba padesátku zpívajících přivítali v 18 hodin organizátoři v Sezimově Ústí. Přestože už dozněla první koleda, lidé se ještě stále scházeli. Nakonec si chvíle pod vánočním stromkem užilo zhruba sedm desítek lidí.

  "Atmosféra byla výtečná. Měli jsme tam svíčky, prskavky. Důležité je, že měli lidé chuť se sejít, i když nám počasí nepřálo a určitě si vybralo svou daň. Když jsme tady s Česko zpívá koledy před třemi lety začínali, bylo tady méně lidí než letos. Určitě to bylo pěkné a romantické," hlásí nám ze Sezimova Ústí ředitelka tamního Městské střediska kultury a sportu Romana Krůčková.    

TÁBOR

Žižkovo náměstí

Do začátku zbývá ještě necelá čtvrthodinka a na dlažbu Žižkova náměstí se snáší nepříjemné dešťové kapky. I přesto se prostranství plní prvními zpěváky. Koledy zní zatím jen z ampliónu, ale brzy je přezpívají "naživo" například i členové pěveckého sboru ZŠ Husova. Ti už jsou na náměstí rovněž připraveni.

 Navzdory spíše podzimnímu počasí se náměstí velmi solidně zaplnilo a užívá si zpěv nejznámějších vánočních písní.

Lom na Svaté Anně

Koledami se úderem 18. hodiny poprvé v historii rozezněl také lom na Svaté Anně v Táboře. Hlavní roli hrála také tam výborná nálada, přestože se na hlavy zpěváků snášel poměrně mohutný liják. Po zhruba čtvrthodinové ofociální produkci vzali dospělí, ale i děti zavděk teplým čajem.

 "Na Česko zpívá koledy jsme se rozhodli přihlásit sami. Chtěli bychom náš lom využívat pro nejrůznější kulturní akce, a tohle byla taková první příležitost," řekl Deníku majitelka lomu na Svaté Anně Eva Mačurová. Podoba zpívání tady byla velmi netypická: zpěváci se hřáli u táboráku a na zpěvníky si svítili loučemi. Krásná atmosféra…

ČEKANICE

V čekanickém domě s pečovatelskou službou si podvečerní zpvání užívali plnými doušky. Jeho klienti i další lidé se sešli v jídelně u stromečku, který ji zdobí už druhý týden.

  "Ještě předtím než celá akce začala, nám pánové Macháček a Vojtíšek zahráli na klarinety, a bylo to opravdu moc hezké. Denní stacionář pro nás napekl jablkový perník, rozlévali jsme si čaj, kávu i punč," přiblížíila nám atmosféru středečního podvečera vedoucí zařízení při G - centru Tábor Renata Kainrathová.

SOBĚSLAV

Zhruba dvě stovky diváků přivábila neopakovatelná atmosféra Česko zpívá koledy na soběslavské náměstí.  Nechyběly mezi nimi ani děti z hudební školy a dospělí zpěváci z místních pěveckých sborů.

 "Doprovázel nás i komerní žesťový soubor, což bylo fajn. Po skončení jsme si dali ještě pár písniček navíc. S organizací nám pomáhaly i město a kulturní dům," informovala z města na břehu řeky Lužnice Irena Molíková, ředitelka Základní umělecké školy Soběslav a hlavní orgaizátorka akce.

MLADÁ VOŽICE

Do boje s nepřízní počasí se rázně pustili také Mladovožičtí. Akce byla přesunuta do průjezdu u radnice, který praskal ve švech a snažil se poskytnout útočiště 165 zpěvákům. Na organizaci mladovožického dějství Česko zpívá koledy se podíla místní ZŠ a MŠ, za kterou vystoupil pěvecký sbor i s muzikanty. 

A kdo si zazpíval? V Táboře na náměstí například Hana Weinzettlová: "Takovéhle akce se moc líbí, často na ně chodíme, protože my přes Vánoce nesedíme jen doma."  Nebo Blanka Musilová ze Soběslavi: "My jsme se tady sešli s celou partou, proto jsem přijela do Tábora, i když se zpívá i v Soběslavi. Tady v Táboře jsem ale poprvé a déšť mě neodradil, vůbec jsem se nerozmýšlela."

 

 

 

Autor: Pavel Šácha

10.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 6 100 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci Uklízečka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zájemci se mohou hlásit na tel. 778 727 709, popř. na email: fakturace@ceskehouby.cz a domluvit si osobní schůzku., Požadujeme pečlivost, spolehlivost, pracovitost, nástup možný ihned., Práce na polovišní úvazek - 4 hod./denně., Zaměstnancké výhody: příspěvek na stravné., Kontakt: emailem, telefonicky.. Pracoviště: České houby a.s., Nová, č.p. 538, 392 01 Soběslav. Informace: Helena Staňková, +420 778 727 709.

Výroba - Výroba Montážní dělník 16 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z pryže a plastů obsluhovatel lisu - dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obsluha lisu na lisování výrobního odpadu ve výrobě pro automobilový průmysl, skládání palet do boxů, 12 hod směny v nepřetržitém provozu. Požadujeme samostatnost, zodpovědnost a spolehlivost. Nástupní mzda je od 15000 Kč/měsíc, mzda po zapracování a započítání bonusů až 20000 Kč/měsíčně. Nástup je možný po dohodě ihned. Zájemci se mohou přihlásit zasláním svého životopisu s uvedením pozice na e-mail: personalnitabor@greiner-perfoam.com. Bližší informace poskytneme na personálním oddělení., Perspektivní zaměstnání, možnost stravování/stravenky, čtvrtletní odměny, 13. a 14. plat, odměna za výsledek hospodaření podniku, příspěvek na penzijní připojištění, 5 týdnů dovolené, a jiné.. Pracoviště: Greiner perfoam s.r.o.tábor, Vožická, č.p. 601, 390 02 Tábor 2. Informace: Hana Jirsová, +420 381 406 734,727 916 866.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 13 000 Kč

Pomocní pracovníci v živočišné výrobě Operátor/ka v zemědělství. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Do provozu v Ústrašicích přijmeme pracovníka jako pomocnou sílu v zemědělství. Jedná se o pomocné práce při údržbě a provozu areálu, výpomoc při opravářských pracích a řízení dopravních prostředků., Požadujeme kladný vztah ke zvířatům, trestní bezúhonnost, manuální zručnost, pečlivost a časovou flexibilitu. Vyučení v oboru výhodou., 25 dní dovolené, 3 dny sick days, závoz obědů, příspěvek na kulturní akce, masáže, obědy, naturální mzda, penzijní připojištění., Kontakt: mailem, tel. 7:00 - 16:00. Pracoviště: Mezinárodní testování drůbeže, státní podnik, 390 02 Tábor 2. Informace: Eva Hrůšová, +420 724 544 791.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Lakýrník 24 000 Kč

Lakýrníci a natěrači (kromě stavebních) Lakýrník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Praxe vítána - zkušenost s lakováním, manuální zručnost, flexibilita, výhodou průkazy - jeřábnicko-vazačský a na vysokozdvižný vozík., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na dopravu, stravenky nebo gastroturky, 5 týdnů dovolené, pracovní oblečení, firemní akce., Kontakt: telefonicky (7-15:30 hod), osobně (Táborská 335, Malšice, čas domluvit telefonicky). Pracoviště: Briklis spol s r.o., Táborská, č.p. 335, 391 75 Malšice. Informace: Daniel Sabiniok, +420 777 750 321,381 278 371.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Kopecký na českobudějovickém Výstavišti.
20

46. ročník Rallye Český Krumlov ovládl suverénně největší favorit Jan Kopecký

ZŠ Svobodná Písek pořádá festival Duhové divadlo.

Na jihu Čech bude od září waldorfské lyceum

OBRAZEM: Sobota v Purkarci patřila vorařům

Purkarec - Ukázky práce vorařů, prohlídka muzea nebo dětská tvořivá dílna.

OBRAZEM: Děti běžely orientační závod v Plánských pískovnách

Planá nad Lužnicí - Dětská liga Táborska tuto sobotu pořádala již třetí ročník orientačního závodu v lese kolem Plánských pískoven.

OBRAZEM: Sezona na Lipně byla zahájena

Lipno nad Vlavou /FOTOGALERIE/ - Adrenalinová lanovka, nafukovací atrakce nebo celodenní workshopy pro děti.

OBRAZEM: Mladí judisté vyrazili na Velkou cenu Prachatic

Prachatice - Nejmenší judisté prakticky z celé republiky a Rakouska se v sobotu zúčastnili tradiční Velké ceny Prachatic. Představilo se 160 judistů, z toho 30 z Rakouska v kategoriích od mláďat po starší žactvo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT