Kdo si v sobotu koupil Táborský deník, mohl se začíst do příběhu malé dívenky z Tábora, jak ho popsala předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková. Tento otevřený dopis odešel politikům i úředníkům z Tábora, neboť na situaci školačky se podepsal i jeho odbor sociálně – právní ochrany dětí.

Šlo o drsnou sondu do příběhu údajně vlastním otcem zneužívané holčičky, která ačkoli s otcem není dokončeno vyšetřování, k němu do Krnova stále musí jezdit na víkendy. „Tento víkend k němu zase musela, ten dopis a předtím i posudek lékařky snad nikdo nečetl,“ řekla matka Lenka M. K soudu si nyní poslala žádost, aby předběžným opatřením zrušil povinný kontakt dítěte s otcem.

Jak už jsem informovali, případem se nyní zabývá i vedení radnice a úřadu. Jeho ředitel Lubomír Šrámek nám potvrdil, že dnes do Tábora dorazí kontrola z kraje.

„Sám jsem si ji vyžádal, aby se na věc podíval i náš nadřízený orgán,“ říká Šrámek, který je v kontaktu s Marií Vodičkovou. S tou měli mít schůzku již 28. února. Pro nemoc jednoho pracovníka úřadu se ale nakonec nekonala.

„Na této schůzce jsem chtěla být, paní místostarostka Bastlová mi ale řekla, že takové pověření nemá. Takže budou jednat o mém případu, ale já u toho být nesmím? To se mi pochopitelně vůbec nelíbí,“ dodává matka malé školačky.

Krajští úředníci z odboru ochrany dětí už jedou do Tábora podruhé.

„Uvést něco již nyní k závěru je velmi předčasné. Tento případ byl dlouho mimo Jihočeský kraj, takže u nás je teprve krátce, a proto musíme ještě řadu věcí prověřit,“ uvedl vedoucí odboru sociálních věcí krajského úřadu.

Podle Lubomíra Šrámka tento týden chtějí šetření stížnosti ukončit a o výsledku má matku dítěte informovat starosta Jiří Fišer.

Podobný dopis odejde i na adresu další stížnosti: prarodičů, kteří vychovávají vnuka, ale na základě rozhodnutí táborských úředníků má být po dvou letech svěřen matce. Sociální odbor navíc vůbec neřešil to, že matka chlapce na něho celé dva roky, kdy ho měli u sebe její rodiče, pobírala sociální příspěvek a dostala i státní příspěvek na pořízení automobilu.