Na obchvatu Veselí nad Lužnicí na Táborsku na silnici E55 v místě pod mimoúrovňovou silnicí do Třeboně, se včera po desáté hodině dopoledne stala dopravní nehoda s tragickým koncem.
Mladý devětadvacetiletý řidič škodovky na místě svým zraněním podlehl. V autě utrpěly vážná poranění i jeho dvě přibližně třicetileté spolujezdkyně, přičemž jedna po transportu vrtulníkem do českobudějovické nemocnice zemřela. Druhou ženu odvezla sanitka do táborské nemocnice. Všichni tři jsou slovenské národnosti.
Policisté z prvotního šetření usuzují, že řidič osobního auta Škoda Fabia Combi jedoucí z Tábora do Českých Budějovic předjížděl a čelně se srazil s nákladním vozem v protisměru.
Osobní vůz byl natolik zdemolován, že zasahující hasiči z požární stanice Soběslav museli za pomoci speciálního vyprošťovacího zařízení osoby z vozu vystřihávat. Zranění utrpěl i řidič kamionu, který byl také předán do péče záchranné zdravotnické služby.
Až do 13.15 hodin se místo nehody muselo objíždět ze směru od Tábora přes Sviny, z opačného směru byli řidiči odkloněni na centrum Veselí.
„Škody zatím nejsou blíže určeny,“ uvedl včera mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.