Radní sice rozlepili obálky s nabídkami firem, jenže kalkulace byly vyšší, než si všichni představovali. Proto je podle starosty Jiřího Šimánka nutné projekt trochu „osekat".

„Podle stavební komise by se mělo sáhnout do projektu a upravit ho tak, aby byla stavba cenově přijatelnější. Proto bych toto výběrové řízení zrušil a po úpravách vypsal nové," zazněl návrh starosty na středečním zasedání zastupitelů. Ti mu dali všichni nakonec za pravdu a pro tuto možnost zvedli ruku.

Zazněly ale i návrhy, které by rekonstrukci sokolovny na pár let odložily do ústraní, aby obnova zbytečně nezatěžovala rozpočet města. Jak ale vysvětlil Jiří Šimánek, financování bude zajištěné prostřednictvím úvěru.

Do výběrového řízení na zhotovitele stavby se přihlásilo čtrnáct firem, které splnily požadované podmínky. Devět z nich předložilo svoji nabídku a hodnotící komise doporučila tři firmy. Jenže Plánští měli představu, že změny v sokolovně si vyžádají maximálně čtyřicet milionů, sumy v nabídkách byly ale o poznání vyšší.

„Nějaké změny, které máme v plánu, jsou doopravdy nadstandardní. Například různé obložení stěn či zvolený materiál," míní starosta.

Sokolovnu by po opravě využívaly i děti ze zdejší školy, jak v minulosti sdělila ředitelka Hana Vellánová, mít dvě tělocvičny bude výhodné: „Ve školní tělocvičně je špatný povrch a například při karnevalech jsou s tím problémy. Nestačí již našim potřebám," konstatovala.

Plánované změny

• Budova sokolovny z roku 1963 má projít rekonstrukcí, díky které vznikne víceúčelová hala ke sportovním a společenským aktivitám
• Rozměry stávající sokolovny zůstanou stejné, přibude k ní přístavba
• Při rekonstrukci se dodrží obvodové a nosné stěny, staticky nestabilní konstrukce se odstraní • Plánští se mohou těšit na sál
s jevištěm o rozloze 268 metrů čtverečních, dvě bowlingové dráhy, prostory pro spinning či pohybovou gymnastiku
• Kvůli vysoké ceně musí Plánští své požadavky přehodnotit