Na poště našli podezřelou obálku, výsledky rozboru teprve potvrdí, co bylo obsahem

Tábor – Toto úterý po půl druhé odpoledne vyjeli táborští profesionální hasiči do provozovny České pošty Tábor 2 v ulici U Bechyňské dráhy. Na této hlavní táborské poště u nádraží pracovníci totiž nalezli podezřelou poštovní obálku. Po zadokumentování obálky policií ji chemik Hasičského záchranného sboru vložil do dvou plastových obalů a připravil na převoz do chemické laboratoře Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany v Kamenné. Až výsledky rozboru obdrží operační středisko Hasičského záchranného sboru, tak bude následně informovat i policii.

Vážná nehoda: Čelně se srazily dvě řidičky

Veselí nad Lužnicí  - Vážná dopravní nehoda se stala krátce po sedmé hodině ranní na silnici I. třídy č. 3 u obce Horusice, kde se čelně střetly dva osobní automobily, a to Opel Astra, jedoucí ve směru od Českých Budějovic a Škoda Octavia, jedoucí ve směru od Tábora. K nehodě vyjela osádka cisterny profesionálních hasičů ze stanice Soběslav. V době jejich příjezdu se v havarovaných vozech nacházely tři zraněné osoby. Hasiči provedli u aut protipožární opatření a okamžitě zahájili vyprošťovací práce. Pomocí speciálního hydraulického zařízení vystříhali z vozů všechny zraněné během necelé čtvrthodiny. Všichni byli ihned předáni do péče zdravotníků. Hasiči dále zasypali vyteklé provozní kapaliny na vozovce sorbentem a po ukončení šetření Policie ČR pomohli s naložením vraků havarovaných aut na vozidla odtahových služeb. Zásah jednotka ukončila až před obědem závěrečným úklidem vozovky od použitého sorbentu, plastů a rozbitých skel. Provoz na frekventované silnici byl odkloněn až do půl 12 na vedlejší komunikaci.

Nehoda: Bourali u Chýnova

Chýnov – V úterý po půl čtvrté odpoledne likvidovali hasiči dopravní nehodu za obcí Chynov směrem na Pelhřimov. Bourala tu Škoda Octavia a Toyota Corolla. U nehody byli přítomni i policisté. Řidič škodovky použil přenosný hasicí přístroj na požár u vozu Toyota. Požárníci provedli protipožární opatření, provozní látky zasypali sorbentem. Nehoda se obešla bez zranění.

Autor: Lenka Pospíšilová