Co se zničeným domem po požáru a pohřeb uhořelého J. V. To jsou dvě starosti, které připadly na starostu obce Vlastimila Bočánka.
„Z rodiny o to zatím nikdo nemá zájem, takže pro mne je to hodně starostí, vlastně Danajský dar,“ přiznává starosta, který bude muset zjistit, zda na domě neváznou dluhy nebo půjčky od banky.

„Něco v tom určitě bude, proto zřejmě jeho sestra dům odřekla,“ dodává.
Bočánek předpokládá, že záležitost vyřeší až soud, který určí, komu stavení připadne. Do té doby je obec ve funkci správce nemovitosti, a dům proto zabezpečila proti zlodějům novými zámky. Zachovalé věci vyšší hodnoty, které by mohly lákat ke krádeži, pak zamkli do bezpečí.

Smutnou otázkou je pak pohřeb J. V. I ten podle všeho bude zajišťovat obec.
„Nejdřív budu zkoušet kontaktovat bývalou manželku, jestli pohřeb nebude chtít zařídit, budeme to muset udělat sami,“ naznačil Bočánek.
Mezi občany chce přijít s návrhem na veřejnou sbírku. Zastává názor, že o občana obce by se měl nejen jako starosta důstojně postarat, byť jeho minulost nemusí být úplně bezproblémová.

„Od starosty o té sbírce už vím. Byl to můj kamarád, takže na jeho pohřeb rád přispěju,“ řekl Oldřich Formánek, který ale nepatří mezi stálé občany Sedlečka.
Policie k případu mlčí. Embargo bude platit až do výsledků expertíz, například zkouška DNA, které mají přinést jasno do totožnost mrtvého muže. Majitel vyhořelého domu je do té doby považován za nezvěstného.

Hořet začal dům 17. srpna. V autě v garáži se pak našloohořelé lidské tělo. Pitva vyloučila násilnou smrt a potvrdila, že jde o muže. Identitu dosud zkoumají experti. Policisté se zatím více kloní k sebevraždě.