Letošní sezonu zahajoval nový provozovatel Tomáš Leibl v květnu, od února zde byl však denně, přestavba totiž podle starostky Evy Kropáčkové začala mnohem dříve. „Chtěli jsme rozšířit klientelu obecního kempu hlavně o mladé rodiny s dětmi. Využili jsme období, kdy nebyl kemp tolik obydlen a vrhli se na úpravy všeho druhu,“ vysvětlila.

Návštěvníci chválí zázemí, ale i výběr jídel a blízkou pískovnu. „Je to moc pěkný kempík, jsme tu poprvé, jen na pár dní,“ přiblížila Barbora Jordáková, která si tu užívala volné chvíle s rodinou. „Děti jsou nadšené, líbí se jim hřiště a hlavně koupání,“ zmínila.

V Soběslavi v ulici U Jatek otevřeli manželé Pavel a Kamila Mládkovi svou zahradu lidem, točí tu zmrzlinu, připravují drinky a v pátek a v sobotu si u nich lze opéct i špekáčky.
V Soběslavi točí luxusní zmrzlinu z karavanu, Mládkovi otevřeli zahradu lidem

I ceny jsou podle ní přívětivé. „Přijeli jsme ve středu a v pátek se vracíme domů, máme pronajatou chatku, moc se nám líbí i společné sociální zázemí se sprchami,“ zhodnotila.

Hotová jídla i oblíbený smažák a langoš

Rekonstrukce se dočkala i restaurace, sociální zařízení včetně veřejné osvětlení. Podle provozovatele Tomáše Leibla se tu denně vaří dvě až tři hotová jídla a víkendy zpříjemňují koncerty country hudby. „Místní specialitou je langoš, i když jsme ho nechtěli dělat, kvůli zájmu hostů jsme ho museli vrátit na jídelníček ještě se smaženým sýrem,“ smál se.

Rezidence Malše na soutoku řek v centru jihočeské metropole se skládá ze tří hausbótů krásných ženských jmen.
Turistické jižní Čechy. Inspirujte se tipy na netradiční nocleh

V červnu chodili podle něj převážně místní a lidé z okolí, potom začali přibývat vodáci a další návštěvníci. Areál je také častou zastávkou cyklistů. „Zadní chatky jsou obsazené, celková kapacita je naplněná tak z dvaceti procent, máme místo pro stany i karavany, o víkendu je vyšší obsazenost,“ přiblížil s tím, že v areálu může složit hlavu více jak 200 lidí současně.

Spát v týpí je prý zážitek. „Zájem mají hlavně rodiny s dětmi, chtějí zkusit bydlet jako indiáni. Uvnitř je dřevěná podlážka, a ve dvou jsou postele s matrací,“ přiblížil. Kontejner je vybaven dvoujlůžek, ledničkou, stolkem a židličkami. „Nechybí přenosná klimatizace,“ zmínil Leibl.

Velký lákadlem je písečná pláž, která se dočkala také obnovy. „Navezl se písek, aby to bylo komfortnější,“ řekl na doplnění.

Nové hřiště i zeleň

Podle starostky k zásadní renovaci hřiště, vyměněny byly staré herní prvky za multifunkční věžovou sestavu, přibyla lanovka, lanová pyramida, řetězové houpačky, kolotoč a obří vzduchová trampolína. „Zrekonstruovali jsme buňky na obytné kontejnery a upravili veřejné prostranství kempu výsadbou zeleně. Další výsadba nás ještě čeká,“ prozradila s tím, že obec chystá i opravu chatek.

Podstatnou věcí bylo také rozšíření vodovodních a kanalizačních rozvodů a výstavba přípojek na elektrickou energii. Samospráva mohla vše realizovat díky pomoci dotace Jihočeského kraje na podporu budování infrastruktury pro kemping a karavaning.

Jihočeský kraj patří mezi nejkrásnější zákoutí České republiky.
KVÍZ: Jste si opravdu jisti, že dobře znáte kraj, ve kterém žijete?

Pro potřeby návštěvníků pískovny vznikl na okraji kempu i nový prodejní stánek. „Mohou se osvěžit dobrou zmrzlinou, ledovou kávou i točeným pivem,“ dodala starostka.

Zásluhu na těchto změnách má i nový provozovatel Tomáš Leibl s celou rodinou. „Ti se kempu opravdu věnují. Díky patří i všem, kteří přispěli svou prací k tomu, jak dnes areál vypadá. Čeká nás ještě mnoho dalších úprav. Ale věřím, že kemp Pohoda je a bude místem, kam se lidé budou rádi vracet,“ uzavřela Eva Kropáčková s tím, že velkým zadostiučiněním je zde slyšet dětský smích a vidět spokojené návštěvníky.