Pracovníci TS nyní zušlechťují veřejnou zeleň na Sídlišti nad Lužnicí, Na Kopečku a Ústecké předměstí dožínají křovinořezy. Pak budou ve třetí seči pokračovat na Pražském Sídlišti a v dalších lokalitách dle rozpisu.

„Každá lokalita města má jinou intenzitu sečení, jinou máme ve středu města a jinou například pro příměstské části, kde sečeme jen dvakrát do roka,“ uvedl šéf údržby veřejné zeleně Martin Říha, který může do terénu naráz nasadit maximálně šest sekaček. Kromě sekání také zalévají a vytrhávají plevel z okrasných záhonů.

Harmonogram údržby zeleně v Táboře.Zdroj: Deník/Alena Šatrová

Největší plochy zeleně udržují na Sídlišti nad Lužnicí, kde ale do jejich harmonogramu sečení nespadá úprava dráhy pro diskgolf. Tu mají ve své režii Tělovýchovná zařízení města Tábora. „Celou dráhu sečeme dvakrát za rok a k tomu několikrát navíc místa kolem košů a odpališť,“ upřesnil jednatel TZMT Jan Benda. Na starosti mají i trávu všech městských stadionů, hřišť a také Sokolské plovárny. Tady ovšem nemají co sekat.

„Tady s trávou opravdu musíme něco udělat, ta je teď spíš jako beton. Zvažujeme i nějaké zavlažování, ale na podzim určitě uděláme rekultivaci, aby na příští rok byla tráva lepší,“ slibuje koupajícím Jan Benda.