Jubilejní žehnání si pochvaloval i prezident klubu Moto Bizoni Czech Jaroslav Hájek. Setkání v minulých dvou letech nepřerušily ani protikoronavirová opatření. „Půlkulaté výročí slavíme bez újmy, loni jsme se museli smířit s omezenou kapacitou v kostele i rouškami, letos už jsem se vrátili úplně k normálu,“ smál se.

Za dobu pořádání akce se nestalo nic výjimečného. „Neudálo se nic hrozného, jsme rádi, že se setkání odehraje vždy v absolutním klidu a bez průšvihů. Hrozně nás těší, že za námi motorkáři a motorkářky přijíždí z různých koutů nejen našeho kraje. Účast kolem pěti set lidí je hrozně příjemná,“ zhodnotil Jaroslav Hájek.

2. ročník motorkářského požehnání v Chýnově.
Motorkáři zahájili sezónu požehnáním

Cestování bez nehod

Katolický jáhen Václav Mikula kromě poutavé bohoslužby milovníkům jednostopých vozidel před popřál bezpečnou cestu bez nehod. Letošní specialitou byla i živá hudba se zpěvem v podobě kytaristů Josefa Duška a Ivana Kubáta. „Poprosili jsme o boží požehnání pro všechny, kdo jezdí na motorce a aby se vždy v pořádku vrátili ze svých cest a tyto dopravní prostředky nás přibližovali navzájem. Poděkovali jsme také za to, že takové skvělé a důmyslné stroje jsou a popřáli si všechno dobré,“ uvedl Mikula.

Také společně poprosili o boží ochranu, zavzpomínali na tragicky zesnulé při dopravních nehodách a zapálili za ně svíci. Po bohoslužbě jáhen Mikula obešel všechny naleštěné stroje na náměstí, požehnal jim svěcenou vodou a řidičům i spolujezdcům popřál cestování bez kolizí a problémů.

1) Jednasedmdesátiletý bývalý profesionální hasič z Chýnova nedá dopustit na svou červenou Hondu. Přestože mu osud přichystal nepěkné chvíle, neztrácí životní optimismus. Nyní si Jaroslv Novák užívá zaslouženého důchodu a s přítelkyní vyráží na výlety v j
Jaroslav Novák z Chýnova miluje jízdu v jedné stopě

Přispívali na dobrou věc

Letos měl mimo jiné motorkářský sraz i dobročinný podtext. „Přijeli kolegové od Třince, kteří pořádají sbírku na neurorehabilitace pro malého Ondráška, který trpí mozkovou obrnou, a tak mohli i účastníci chýnovského srazu přispět na dobrou věc,“ vysvětlil. Příspěvky lze posílat až do 4. června také na transparentní účet 1012359381/6100, posléze budou vybrané dary předány ve Vedryni jeho rodině.

V pořadí 5. ročník Motorkářského požehnání v Chýnově přilákal více než 300 mašin a jejich majitelů, místní klub Moto Bizoni Czech si pochvaloval účast i počasí, společná vyjížďka vedla tradičně do Pacova.V pořadí 5. ročník Motorkářského požehnání v Chýnově přilákal více než 300 mašin a jejich majitelů, místní klub Moto Bizoni Czech si pochvaloval účast i počasí, společná vyjížďka vedla tradičně do Pacova.Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Pravidelně na náměstí před kostel Nejsvětější trojice přijíždí několik stovek motorek, letos to bylo opět více jak tři sta kusů. Vyjížďka, v jejímž čele letos jel právě Jarda Hájek, vedla do Pacova, přes Hořepník, Červenou Řečici, do Pelhřimova a zpět. Na trase zastavovalo dopravu a dohlíželo na plynulost a bezpečnost jízdy několik tzv. sršňů v reflexních vestách.

První motorkářské požehnání přilákalo na chýnovské náměstí před kostel Nejsvětější trojice téměř dvě stovky motorek.
OBRAZEM: Bizoni přilákali na první požehnání do Chýnova téměř dvě stovky motorek

Večer členové klubu zakončili přátelským posezením na klubovně v Dobronicích u Chýnova. V poslední době se podle Hájka členská základna rozrostla o dva nové členy. „Už nás není šest ale osm, klubovnu jsme vybudovali už do takového stavu, že tam mohou nocovat i návštěvníci,“ prozradil prezident klubu Moto Bizoni Czech.

Letos se bizoni chystají na další společnou moto-dovolenou do Černé Hory přes Bosnu a Hercegovinu. „Pojedeme začátkem července s drahými polovičkami, které nám pomáhají s organizací srazu i ve stánkách s občerstvením. Máme před sebou asi čtyři tisíce kilometrů,“ uzavřel Jaroslav Hájek.

Motorkáři si do Chýnova přijeli pro požehnání již počtvrté.
VIDEO: Motorkáři si do Chýnova přijeli pro požehnání. Byly jich tři stovky