Výsledky víkendových voleb naznačí, který starosta města bude vyklízet kancelář. Co si však určitě neodnese, budou nesplněné plány, jež z různých důvodů zůstaly jen na papíru.

Nový táborský starosta se například bude muset popasovat s parkováním na sídlišti Nad Lužnicí. Před čtyřmi lety koaliční partneři Hana Randová (ODS) a Jiří Fišer (T2020) podepsali, že tady svízelné parkování vyřeší i pomocí nového parkovacího domu. Nestalo se.

Dopravu dostal T2020 a připravil několik možností, jak se k novým místům dobrat. „Naše kroky neprošly díky odmítavému stanovisku rady města, která vše odložila ad acta. Nechtěli jsme tuto věc hrotit hlasováním o jeden hlas. Je to natolik vážné a finančně náročné, že je potřeba širší shoda,“ vysvětluje Fišer.

Vyjádření starostky se nám během týdne nepodařilo získat, ale již v minulosti ODS naznačila, že zatímco Martin Jirovský (T2020) považuje parkovací dům za ekonomický nesmysl, občanští demokraté by jej na sídlišti docela rádi viděli.

Na nové vedení radnice spadne i dopracování územního plánu tak, aby byl přijatelný pro všechny strany. Současní zastupitelé se o jeho schválení pokoušeli, ale podporu nikdy nezískal. Podle Fišera jej pohřbily „účelové tlaky neslučitelné s postoji státní správy“.
Tábor nedotáhl ani další úkol z koaliční smlouvy, a sice vyřešení absence tábořiště v dosahu centra. Po povodních se pro tento účel nabízel zničený Suchemelův ostrov na Lužnici. Radnice by pro tábořiště musela vykoupit pozemky, ale ani záměr na výkup jí nikdy nevyšel. Teď ostrov úspěšně provozuje soukromý podnikatel.

Na černé tapetě však není jen Tábor, ani ostatním se nepodařilo vše. I o nich vás bude Deník informovat. Na druhou stranu zůstává i kladný otisk. „Pyšní jsme zejména na to, že se podařilo participaci občanské společnosti zakotvit jako běžnou agendu úřadu, což v dobách předkoaličních byla spíše výjimka,“ říká Fišer.

NE/SPLNĚNO - Tábor se za čtyři roky nevypořádal s parkováním na sídlišti Nad Lužnicí ani s územním plánem či stavbou výpusti a odbahněním Jordánu, které ani nezačal. Zanechá po sobě most přes nádraží, zóny Komoru a Jordán, obnovenou kanalizaci, rekultivaci skládky, nový sběrný dvůr.