Dnes si ve Vimperku připomínají 111. výročí od ničivého požáru města, při kterém zahynulo 
pět lidí, popelem lehlo 48 domů a 248 rodin zůstalo bez přístřeší.
Ještě do úterka nabídne Žižkovo náměstí v Táboře od 21.45 hodin projekci novinek české kinematografie. Dnes v pondělí se bude promítat komedie Tomáše Svobody Hodinový manžel, který vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. V úterý Kinematograf  bratří Čadíků uvede komedii Tomáše Vorla z vysokoškolského prostředí Vejška.
Zítra začne na táborském stadionu Míru od 17 hodin atletický závod Velká cena Tábora. Na mítingu se představí plno hvěz, například Jakub Holuša nebo Petr Svoboda. 

Hravý den u vody si ve středu mohou užít návštěvníci jindřichohradeckého aquaparku. Od 10 do 18 h si zejména děti přijdou na své při řadě soutěží, her a tvoření. Program se pak přesune na nádvoří muzea fotografie, kde od 19 h začíná koncert skupiny Jen tak tak.
Překvapivé výsledky antropologického zkoumání ostatků svatého Auraciána představí ve čtvrtek pracovníci archeologického oddělení Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Ti společně se svými kolegy zkoumali ostatky patrona Českých Budějovic a českobudějovické diecéze poté, co se je děkanství u sv. Mikuláše rozhodlo zrestaurovat a vystavit v českobudějovické katedrále u příležitosti letošního 750. výročí založení města. Ostatky byly vyzvednuty z raně křesťanských katakomb sv. Kalixta Via Appia v Římě a v roce 1644 se dostaly do Budějovic. 
V kostele sv. Mikuláše byly uloženy 3. srpna 1670.

V pátek se koná na Žižkově náměstí v Táboře od 17 hodin 9. ročník festivalu romské kultury.
Na Otavu do Kestřan opět míří rýžovníci zlata. V sobotu se tu koná tradiční soutěž v rýžování zlata, a to po třiadvacáté. Program nabídne i hudební vystoupení. Soutěž v rýžování začne v devět hodin.

V sobotu dojde ke slavnostnímu znovuotevření vyhořelé rozhledny Hýlačka na táborských Větrovech, a to od 14 hodin. V tentýž den se koná v Chotovinách 2. ročník srazu historických vozidel s vyjížďkou dle naplánované trasy zvaný Chotovinské zatáčky. Akce se koná od 10 do 16 hodin. Město Planá nad Lužnicí zase pořádá 4. ročník soutěže O pohár města Planá. Začíná se v 10 hodin na hřišti TJ Sokol. Na hradě Šelmberk u Mladé Vožice začíná v 18 hodin Šelmberk fest.

V rámci Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově se uskuteční v sobotu od 20.30 hodin v Pivovarské zahradě koncert James Bond Music a světové muzikály. Vystoupí Debbie Gravitte (soprán), Capathia Jenkins (soprán) a Hugh Pa naro (tenor).
Ještě do neděle trvá v Maltézském sále strakonického hradu výstava s názvem Tvář – portréty výtvarníků Pavla Koubka a Elišky Švecové.
V neděli se koná další ročník táborského triatlonu. Soutěž začíná v 7.45 h prezentací všech účastníků a končí
v 18.30 h vyhlášením výsledků.
V neděli začíná také šachová soutěž Velká cena Tábora, která se bude konat v táborském hotelu Palcát od 8 hodin až do příští neděle 9. srpna do 16 hodin.⋌ (zprav)