Budova tenisového oddílu Jikry Bechyně, kterou vlastní město, volá již dlouho po obnově. Na tu ale chyběly peníze, proto tenisté převzali iniciativu do vlastních rukou. Přes 900 tisíc korun padne na zateplení stěn a na nová okna. Malí tenisté se také mohou těšit na novou nahrávací stěnu. Tenisový oddíl má přislíbené peníze z Nadace ČEZ a část zaplatí ze své kapsy.

Podle předsedy oddílu Reného Hartla, je rekonstrukce více než nezbytná: „Na budově se podepsal zub času. Opadává z ní omítka, a to není zrovna reprezentativní. Chceme, aby k něčemu vypadala. Přes sezónu nabízíme bohatou zájmovou činnost hlavně pro děti, pořádáme turnaje," nastínil předseda činnost tenisového oddílu.

Na zájem dětí si klub nemůže stěžovat. Pravidelně jich dochází pětapadesát. Oddíl má také 27 registrovaných hráčů a přes šedesát lidí bez registrace. Proto tenisté doufají, že by s financováním mohla radnice pomoci. Požádali o příspěvek 200 tisíc korun na provoz a činnost oddílu.

„Budova je majetkem města, ale my ji rekonstrukcí zhodnotíme. Užíváme ji zdarma, ale hradíme provozní náklady a drobné opravy," nastínil využití nemovitosti předseda René Hartl.
Pro členy klubu chtějí pořídit novou pevnou nahrávací stěnu, neboť dosud mají k dispozici pouze přenosnou a ta není vhodná pro nejmenší sportovce.

Přislíbili pomoc

Zastupitelé se příspěvkem pro tenisový oddíl TJ Jiskra Bechyně zabývali na svém zasedání. Starosta Jaroslav Matějka přislíbil, že suma bude v návrhu rozpočtu na příští rok.
„Do návrhu příspěvek zařadíme a poté o něm budeme ještě jednat. Děti na tenis chodí a jejich počet se zvýšil, tak bychom je měli podpořit," vyzval starosta.

Shody by v tomto případě mohl dosáhnout u většiny zastupitelů. „Myslím si, že děti si příspěvek zaslouží. Takový nárůst členů u jiného sportu v Bechyni nemáme. Například počet fotbalistů se drží zhruba stejně," usoudil Martin Zelenka (SNK ED).
Lenka Bakulová (KDU-ČSL) by také pro tenisty zvedla ruku. „Když byly moje děti malé, byl problém vůbec sehnat někoho, kdo by je trénoval. Když je nyní o tenis takový zájem, podpořila bych ho."

Rekonstrukce budovy by měla začít již v nejbližších týdnech, aby hrubé práce skončily do zimy. Obnovu za 936 tisíc korun si hradí tenisový oddíl a až z dalších jednání zastupitelů nad sestavováním rozpočtu bude jasné, zda se peníze pro Jiskru skutečně najdou.