Běžkaři to mají horší, lyžotrasám na Táborsku současná vrstva sněhu ještě nevyhovuje. „Sněhu je tak do deseti centimetrů, což je bohužel málo na to, abychom trasy mohli upravit. Podle mého, kdo přesto vyrazí na běžky, je to jednoduše řečeno o zdraví i o lyže,“ upozorňuje za jistebnické trasy Zdeněk Sedláček z Čertova břemene. O protažení dvou tras ale včera uvažovali provozovatelé z Polánky, a to z Rodné a Hartvíkova.

V provozu zatím nejsou ostatní sjezdovky v okrese, počkat si tak musíte s cestou do Horních Kout – Radvánova nebo do Hůrky u Jistebnice. I když nechybělo moc a mohli jste se na Jistebnicko vydat.

„Ve čtvrtek jsme sjezdovku upravili, jenže pak odpoledne začalo pršet a přes noc nám sníh zase uplaval,“ nahlásila s dávkou humoru přímo z místa pracovnice zařízení Alena Vavříková.

Jedinou možností tak zůstává Monínec se čtyřsedačkou na 1200 metrů dlouhou sjezdovku a dvoukotvou v horní části. „Máme tu zhruba do šedesáti centimetrů sněhu, napadlo asi třicet přírodního, ostatní je technický sníh,“ informuje Jaroslav Krejčí.

Letošní novinkou je rozšířené přemostění, které se tak stává bezpečnější, a také zvýhodnění lyžaře, který koupí dva celodenní skipasy. „Za to dostanou obě osoby od nás oběd,“ láká Krejčí, který za sedmnáct let nepamatuje tak špatnou sezonu. Ze celodenní skipas tady dospělý lyžař zaplatí 510 korun, dítě 365 Kč. Vleky jsou v provozu od 9 do 16 hodin. Od 18 hodin začínají večerní jízdy za 250/180 Kč.