Planá nad Lužnicí byla totiž po Soběslavi, Táboře a Chýnově poslední zastávkou letošního ročníku akce zvané Bambi.

Podle pořadatele celé akce Jiřího Řeháčka měli návštěvníci pokaždé možnost vidět jinou, originální přehlídku. „Každé město přineslo jiná vystoupení a v každém byla i jiná atmosféra," myslí si.

Každoroční Bambi se tradičně pořádá pod záštitou starostů všech měst, proto i v Plané nad Lužnicí přivítal všechny děti i dospělé starosta Jiří Šimánek.

Šedesátka výstupů

Pořadatelé pro návštěvníky připravili více než šedesátku pódiových vystoupení a více než 40 prezentací a ukázek dětských a mládežnických organizací a spolků.

Návštěvníci zhlédli vystoupení například praporové a bubenické exhibice Táborské gardy, dětského souboru školy orientálních tanců Intessar ze Soběslavi, skupiny orientálních tanců Jumanah z Tábora, tanečního studia S.ara.H z Tábora, Tanečnic z Lužnice ze ZŠ a MŠ z táborského náměstí Mikuláše z Husi, taekwonda Ge Baek Hosín Sool, Street dancu Tábor a dalších. Kromě nich divákům zazpívaly Gabriella Jiráčková a Eliška Jiráčková z Chýnova.

Zajímavé hry nabízelo i několik stanovišť, kde se dětem věnovali zástupci spolků a organizací, které s nimi pracují, a to skauti a pionýři z Plané nad Lužnicí. Sbor Vávrovka tu reprezentovala Kateřina Vlková z Plané se svými kamarády z oddílu. „Dnes děti učíme, jak se stát rytířem. Chodí tu na chůdách, staví zvířátka z trojúhelníků a kostiček a chytají rybičky na háčky," uvedla jejich stánek.

Svoji hasičskou techniku divákům představili plánští hasiči. Dětem se věnoval i aersoftový tým a ti aktivnější si mohli vyzkoušet trasu orientačního běhu.

Do Plané na letošní Bambi zavítalo 2237 dětí i dospělých.

Autor: Kateřina Šímová