Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na konci roku bude již Veselí pod ochranou

Táborsko – Tentokrát se naše putování po předplatitelích Táborského deníku dostalo do Veselí nad Lužnicí, a to k Martě Hanzlíkové, která tento seriál sleduje pravidelně každý pátek. S manželem Zdeňkem mají Deník předplacený již deset let.

11.5.2013
SDÍLEJ:

Ve Veselí pokračuje stavba protipovodňových opatření.Foto: Kateřina Krejčová

Oba sledují postup stavbařů, kteří ve městě pracují na protipovodňových opatřeních. V této souvislosti je zajímá, kdy budou zábrany proti velké vodě ve Veselí hotové.

Stavba na ochranu před velkou vodou je v režii Povodí Vltavy a ze svého rozpočtu ji financuje stát. Přesto na radnici sledují, jak postupuje a co se na staveništích děje.

Ve městě se postupně rozběhlo celkem devět samostatných staveb. Veselí má totiž hodně toků, které se při zvýšení hladin derou lidem do domů. Protipovodňová opatření tak vznikají u Lužnice, Nežárky a také u Bechyňského potoka. „Práce běží tak, aby do konce roku bylo dílo hotové," potvrdil místostarosta města Václav Matějů.

Nejvíce je podle něj vidět na Alešově nábřeží, kde už jsou přeloženy všechny inženýrské sítě. „Byly už instalovány také stěny, které udrží spodní vodu a nyní se připravuje stavba vrchních zdí. Obdobně se postupuje i v ostatních lokalitách. Napřed tedy sítě, pak spodní a nakonec vrchní stavby," dodal místostarosta s tím, že například na Foglarově nábřeží se má začít v červnu. Stejný postup ochrání i obydlí v blízkosti sportovišť, kudy se vine jak Lužnice, tak potok.

„V místech, kde je to možné se nainstalují pevné zdi, kde to možné není, budou mobilní," upřesňuje Václav Matějů.
Od soutoku Lužnice a Nežárky k mostu na obchvatu města běží zemní práce, na jejichž konci bude rozšířené koryto, čím se zvýší kapacita protékající vody.

Právo na odpověď bude mít příští pátek Miroslava Chvostová, která s manželem Tomášem již čtyřicet let bydlí v Táboře na Kopečku, kam se přestěhovali ze Starého Města. Táborský deník odebírají už tolik let, že se ani nedají spočítat. „Nevím přesně kolik let to je, ale je to strašně dlouho," směje se čtenářka.

Tištěný Deník mají hlavně pro získání informací ze zdejšího regionu a těsného okolí. „Abychom věděli, kde se co děje, bereme noviny každý den. Pak se ještě díváme na zprávy v televizi," říká žena, která letos oslaví osmdesáté narozeniny.

I když je denní tisk v rodinném rozpočtu zbytnou položkou, Chvostovi o zrušení předplatného ještě nikdy neuvažovali. „Když jsme na to dva, tak noviny ještě utáhneme, takže jsme o zrušení neuvažovali," potvrdila seniorka.

A protože první polovinu života prožila v blízkosti Holečkových sadů, do nichž se už dnes vůbec nedostane, ráda by se příští týden dočetla, jak to v nich vypadá a co se pro jejich vylepšení chystá. Zeptáme se na táborském odboru životního prostředí.

Autor: Alena Šatrová

11.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Stanislavu Semrádovi z Kardašova Řečice se letos úroda obřích dýní povedla. Na snímku je s vnukem Zdeňkem.
9

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Jiří Vávra a jeho dýně, která vážila 66,4 kilogramu.

V Netolicích vyrostla obří dýně

Na co zajít do kina

Táborsko - Přinášíme přehled programu kin.

Narodili se na Táborsku

Tábor - Přinášíme přehled miminek, která se narodila v táborské porodnici v době od 9. do 15. října.

Pro voličský průkaz už jen do 16 hodin

Tábor/ANKETA/ - Všechny obecní úřady, které disponují seznamy voličů, vám vydají voličský průkaz pro případ, že chcete volit mimo své trvalé bydliště.

Představujeme prvňáčky ze základních škol v Soběslavi

Táborsko - Každý týden vám představíme nové prvňáčky ze základních škol na Táborsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení