VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na konci martyria s neplatiči čeká na hříšníky exekuce

Táborsko - Radnice na Táborsku na nedoplatek několikrát upozorní, pak přistoupí ke krajnímu řešení.

24.6.2008
SDÍLEJ:

OdpadyFoto: Ota Bartovský

Nezaplatili jste za popelnici v termínu? Radnice vám může dát maximálně tři šance. Pak už na vás udeří s exekucí a několikanásobně vyšší cenou za odpad.
Veselští občané měli zaplatit svých 480 korun za komunální odpad do 30. dubna. „Informace o výši i termínu jsou vždy zveřejněny na úřední desce. Občany o povinnosti zaplatit informujeme i v měsíčníku Veselsko. Letos to bylo už v lednovém čísle,“ upozornil místostarosta Václav Matějů. Z celkového počtu poplatníků, což je okolo 6800, loni v termínu nezaplatilo 1450 lidí. Letos to bylo dokonce 1550 veselských občanů.


Vožičtí platí
„Platební morálka mezi našimi občany je velmi dobrá. Za šest let fungování paušálního poplatku nám dluží necelých sto tisíc,“ vyčíslil mladovožický starosta Jaroslav Větrovský. S neplatiči se však nemazlí. „Několikrát je upomínáme. Když ale nereagují na naše výzvy, přistupujeme i k exekuci. Několikrát jsme již této možnosti využili,“ naznačil Větrovský.
Za osobu 500 korun ve Vožici, 452 v místních částech a 500 za rekreační objekt mohou občané zaplatit i ve dvou splátkách. První do 31. března, se druhou mohou počkat až do září.
Okolo patnácti procent neplatičů evidují každoročně na bechyňské radnici. Ti, kdo nezaplatí do 31. května, obdrží první výzvu před platebním výměrem. „Pak následuje platební výměr, ve kterém částku zdvojnásobíme. Když nezaplatí ve lhůtě, která mu běží, pošleme neplatiči výzvu k zaplacení daňového nedoplatku
a pak už přistupujeme k exekučnímu příkazu,“ vysvětlila postup proti nedisciplinovaným občanům pracovnice městského úřadu Eva Rieszová.


Bič na neplatiče
Přitom zákon umožňuje při sankcích neplatičů výši poplatku až ztrojnásobit. Veselí nad Lužnicí zvedá v platebním výměru, který posílá svým neplatičům po upomínce a výzvě, poplatek za odpady o padesát procent.
„Z pěti set jim zvedneme poplatek na sedm set padesát korun, které musejí uhradit do čtrnácti dnů od převzetí zásilky,“ informoval Matějů. I veselská radnice využívá podání návrhu na exekuci.

Myslím si, že občany informujeme dostatečně, ale přesto ten počet neplatičů je během roku poměrně značný. Je mi líto těch, kteří přijdou poplatek zaplatit až když dojde k jeho navýšení, a ještě více mě mrzí osud těch, na které podáme exekuci a oni pak musejí zaplatit několikanásobně více než je samotná výše dlužné částky,“ povzdechl si místostarosta.

Autor: Kateřina Nimrichtrová

24.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

O autisty se v Táboře stará Apla.

Festivalem o autismu oslaví kulaté výročí

Souběžně s mostem povede i lávka.

Tábor podruhé hledá stavitele lávky

Když se vám narodí trojčata

Táborsko - Ač je to s podivem, Táborsko je na výskyt trojčat vcelku bohaté.

V hledání pomohly sociální sítě

Tábor - Poctivý nálezce v pátek odpoledne odevzdal funkční tablet, který našel v Jordánské ulici. Strážníkům, kterým tablet předal na služebně, se pomocí sociální sítě podařilo kontaktovat kamarády jeho majitele. Ti mu zprávu předali, takže se tablet opět dostal do správných rukou.

Nemocní mohou poslouchat knihy z CD

Tábor - Již poněkud starší myšlenka a nápad nezapadly a dočkaly se realizace. Knihovna do nemocnice věnuje čtivo, které vyřazuje ze svého fondu.

Největší volební okrsek v Táboře? Kupa odpovědnosti a stravenky místo bábovky

Tábor – Ještě než volební místnost největšího okrsku na Táborsku navštívili první nedočkavci, měli už členové jeho komise za sebou první stěžejní díl své práce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení