Dobročinná akce Koncert pro hospic, která se konala v sobotu v táborském klubu Milenium, se setkala s velkým ohlasem. Početné publikum navíc přispělo na oxygenerátor, který pomáhá pacientům trpícím dušností. Celkem se podařilo vybrat bezmála třiadvacet tisíc korun.

Cílem benefičního koncertu bylo pomoci poměrně mladé neziskové organizaci, která působí v táborském regionu teprve krátce - Domácímu hospici Jordán. Tato organizace se sídlem v Táboře v Žižkově ulici (naproti Střelnici) pomáhá nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám.
Vybrané peníze budou použity na zakoupení přístroje, který pomáhá pacientům trpících dušností. Do ceny přístroje ale chybí ještě 10 tisíc korun.
Účet je proto stále otevřen, přispívat můžete na jeho číslo u Komerční banky 43-8077910287/0100.

V průběhu odpoledne na benefici vystoupily skupiny The Blues Pace, KlikaVen, Trim4, Peshata, Tábor Superstar Band s taneční skupinou CODA. Na druhém pódiu v sále pak zahrály folkové kapely Za sluncem a Spadané listí, Noro Červeňák s recitálem Bluesové okno a uskutečnily se také dvě akce pro děti - divadýlko Vokoňovi a autorské čtení z vydavatelství Baobab.

DAVID PELTÁN