Má délku třicet šest metrů a zajistí pohodlí zhruba 450 sedícím divákům. V její spodní části navíc naleznou sociální zařízení pro muže, ženy a invalidy, které by mělo odpovídat její kapacitě.

Podobně jako předchozí etapa budování moderního fotbalového stánku se ani vznik nové tribuny nevyhnul „porodním bolestem“. Potvrzuje to i František Dědič, městský zastupitel, který má v gesci technický dozor nad výstavbou stadionu na „Kvapilce“. „Vleklo se nám to o trochu déle, než jsme očekávali, ale míříme ke zdárnému konci,“ poznamenal.

Cílovou pásku by mělo zbudování tribuny oficiálně protnout na konci listopadu a následně se rovněž ocitne v předběžném užívání klubu. Sportovní ředitel klubu FC MAS Táborsko Josef Holub pochopitelně končící výstavbu východní kryté tribuny kvituje s povděkem. „Už se moc těšíme na to, že na jaře pozveme diváky do kulturnějšího prostředí a budou mít i při vyšší návštěvě zápasů větší pohodlí,“ uvedl.

FINANCOVÁNÍ
Celková dotace města na výstavbu stadionu činí 15 milionů korun, spoluúčast má i klub. Doposud bylo dodavatelům vyfakturováno 6 milionů.

Radost z dalšího zásadního kroku při vybudování důstojného fotbalového prostředí neoslabily ani zmiňované zpoždění prováděných pracovních operací. Jak podotkl František Dědič, takové věci nejde předem do puntíku narýsovat, stejně jako finanční stránku věci. „„Už při výběrovém řízení jsme věděli, že jsme s odhadem nákladů poměrně výrazně jinde než skutečnost. Realizační projektová dokumentace zase zpozdila plánovaný časový úsek výstavby, což se pochopitelně nedá ovlivnit. O to raději jsme, co se prozatím podařilo na stadionu zbudovat,“ prohlásil.

Na stole jsou už nyní otevřené plány další fáze výstavby. „V příštím roce bychom rádi vybudovali další část východní tribuny, pod kterou budou i dvě šatny pro mládež,“ nastínil František Dědič.

Jeho informaci doplnil Josef Holub. „Nové kabiny pro mládežnické týmy nám umožní na 'Kvapilce' mohli pořádat turnaje, což nám až doposud kapacita šaten neumožňovala,“ řekl sportovní ředitel FC MAS Táborsko a připojil slova dík.

Vystavěná část východní tribuny pochopitelně vzbudila pozornost, a to především u sportovních příznivců z Tábora a okolí.

„Tábor takový stadion potřeboval,“ nechal se slyšet Marek Zeman ze Sezimova Ústí, který druholigové zápasy Táborska navštěvuje. „Těším se, až bude hotový. Bohužel se teď fotbalistům moc nevede, a kdyby sestoupili, je to všechno k ničemu. I teď v podstatě stačí jedna tribuna, a co teprve, kdyby to neuhráli,“ dodal s obavami o sportovní výsledek A-týmu FC MAS Táborsko.