Na trase na ně čeká 24 povinných průjezdních bodů, kterými jsou rehabilitační ústavy a na spinální jednotky. V Českých Budějovicích se například musí zastavit v centru Arpida.

Ve středu 30. července odstartovali ze Staroměstského náměstí v Praze. Unikátní závod smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů ukazuje, že obě skupiny cyklistických nadšenců dokáží vytvořit týmy, schopné fungovat i v extrémních podmínkách.

Závod se jede non-stop čtyři dny a čtyři noci. Každý tým jede za člověka, který je krátce po úrazu, jenž ho upoutal na vozík a s handicapem teprve učí žít. Kromě motivace a podpory mu mohou vyhrát zajímavé ceny a hlavně, svou účastí mu také zajistí místo na zážitkovém sportovním víkendu v přírodě.

Tři týmy jedou i za tři Jihočechy, kterými jsou Lukáš Trupl z Českého Krumlova, Petr Zbořil z Římova a Radek Benýšek z Ševětína. Do Českých Budějovic k Arpidě dorazily týmy cyklistů postupně v nočních a časně ranních hodinách.

„Na cyklisty z týmu Skupiny ČEZ jsem v českobudějovické Arpidě čekal, i když sem dorazili až v půl druhé ráno," řekl Lukáš Trupl. „Byli jsme spolu v telefonickém spojení, takže jsem dopředu věděl, v kolik přibližně přijedou. Seznámili jsme se, pozdravili a krátce popovídali o závodě i jen tak o životě. Asi po dvaceti minutách závodníci pokračovali směrem na Třeboň," popsal setkání s týmem cyklistů.

Přesně o hodinu později se svého týmu Unicredit leasing v Českých Budějovicích dočkal i Petr Zbořil. „Bylo to fajn setkání, akorát bylo rychlé,  to víte, čeká je ještě dlouhá cesta," okomentoval noční sraz s cyklisty.

Jihočeši, pro které týmy jedou postup cyklistů bedlivě sledují také na online mapě. Každý tým je totiž vybaven GPS zařízením, které zaznamenává jejich postup. „Cyklisté z mého týmu České televize do Budějovic dojeli až kolem půl páté ráno," řekl Radek Benýšek. „Já jsem na setkání bohužel nemohl dorazit, byl jsem totiž v práci. Ale jsem s nimi v kontaktu a cestu s nimi prožívám alespoň podle mapy," doplnil.

Všechny týmy zatím musí čelit špatnému počasí. „Ta cesta je docela zajímavá, v noci kvůli dešti nebylo skoro vidět," okomentoval náročnou jízdu Jaroslav Kvasnica z týmu Unicredit leasing.  „V dešti se prostě dobře nejede a v noci už vůbec ne. Navíc to díky vodě na silnici docela i klouzalo. Ale zatím celou cestu zvládáme bez větších problémů a bez nehod. Doufám, že to tak půjde i nadále," okomentoval jízdu jeden ze členů týmu.

S problémy zápasí i ostatní týmy. Například tým České telůevize už o jednoho člena oslaben. „Volali mi, že si Standa Bartůšek utrhl lýtkový sval," informoval Radek Benýšek o stavu svého týmu. „Závod musel vzdát a odteď prý pojede jen v doprovodném autě," doplnil.
Cyklisté Opel handy cyklo maratonu se po okruhu po České Republice a Slovensku a po stojedenácti hodinách nepřetržité jízdy vrátí zpět do Prahy odkud ve středu odstartovali.